Zdroje: HLTV.org
in

1. den skupiny B ESL Pro League Season 9 Europe

Odstartovala také skupina B evropského regionu, která bude velice zajímat místní fanoušky. Nastoupil totiž tým Faze Clan, za který hraje slovenský sniper GuardiaN.

Faze chtěli určitě pokračovat ve skvělých výkonech, které předváděli na BLAST Pro Series Miami. Jako první proti Faze nastoupil polský tým devils.one. Ti si jako prví mapu vybrali Train. Osobně bych zrovna proti GuardiaNovi nevybíral AWP mapu, ale devilsone si zřejmě věřili. Bohužel pro ně byl na Trainu vidět rozdíl třídy. Především díky rainovi si Faze zajistili hladké vítězství na první mapě 16:4. Faze chtěli zápas ukončit ve hře druhé, respektive na mapě Dust2. A to se jim také povedlo. Devils.one neměli šanci a mezinárodní celek si tak došel i pro druhé hladké vítězství, tentokrát 16:6.

Ve skupině B bojují také legendární Ninjas in Pyjamas, kterým jako první v cestě za vítězstvím stáli Heroic. Dánové si jako první mapu zvolili Nuke. Teroristická strana jim vůbec nevyšla a NiP vyhráli první polovinu 10:5. Heroic se povedlo dostat se až na rozdíl jednoho kola, nicméně rozhodující vyrovnání nepřišlo a NiP zvítězili na první mapě 16:11. Bojiště číslo dvě, Train, bylo drama od začátku do konce. Výběr NiP se ukázal jako velice vyrovnaný. První polovinu NiP na T-straně získali 9:6. To by samo o sobě bylo skvělé. Na druhé straně ale byli Heroic, kteří předvedli stejně fantastickou teroristickou stranu jako předtím Švédové a bylo vyrovnáno na 15:15. Rozhodovalo tedy prodloužení, ve kterém nakonec Ninjas tahali za kratší konec a Heroic a srovnali na 1:1 po výhře 19:17. Mapou číslo tři byla Mirage, na které byli rozhodně favorité Ninjas in Pyjamas. První polovinu získali 12:3 a i když Heroic sahali po comebacku, nestačilo to. Ninjas ovládli třetí mapu 16:10 a mohli tak slavit vítězství 2:1.

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor