in

10 skvělých her obou midařů, jejichž soubojem vyvrcholí letošní Worlds

Vyvrcholení letošního světového šampionátu již klepe na dveře a to pořádně silně. Zápas je naplánován na 9 hodinu ranní našeho času s tím, že od půl 9 začíná zahajovací ceremoniál. Letošní finále slibuje jednu z nejvíce vzrušujících bitev, kterou svět League of Legends pamatuje. Ano určitě se najdou tací co s tímto nebudou souhlasit, tací co řeknou, že jim ve finále chybí například SK Telecom T1, nebo že tam není jejich oblíbený tým, ale jedno se upřít nedá.

Rasmus “Caps” Winther a Song “Rookie” Eui-jin patří mezi dva nejlepší midaře a v případě Rookie může dokázat, že je ten vůbec nejlepší. Právě souboj těchto dvou hráčů, tak slibuje bezesporu skvělou podívanou a my se teď pro naladění připomeneme některé skvělé akce, které hráči v uplynulé sezóně předvedli.

Caps

1) One-shot Vladimir

Během jedné z prvních her v letošní sezóně se Caps rozhodl pro pick Zoe proti týmu H2k. Hra byla velmi intenzivní a Fnatic se s týmem soupeře přetahoval o každý kousek mapy, ale H2k se dokázali skvěle držet díky konzistentní kontrole i když jen krátce. Toto masivní „vymazání“ bylo pro Vladimira první smrtí.

2) Uteč a zabij

Většina skvělých her se zakládá na počtu zabití, ale jsou i takové, kdy se vám podaří naopak smrti uniknout. Caps se nejprve dokázal skvěle vyhnout ganku nepřátelského junglera a dokonce následně celou situaci otočil ve svůj prospěch, když se mu za pomoci spoluhráče a bravurně zvládnuté práci s Azirem podařilo soupeřící Zoe zabít.

3) Bojuj a utíkej

Někdy nastane situace, kdy čekáte že zemřete, nebo alespoň, že se vám nepodaří nikoho zabít. Jedním takovým příkladem je chránění věže před obléháním nepřítele a právě v této situaci se ocitnul v tomto případě i Caps. Šel sám proti trojici protivníků s jasným cílem uchránit věž s tím, že nečekal, že by to mohl přežít. Díky skvěle zvládnuté situace však dokázal trojici soupeřů obehrát, ubránit věž, přežít a co víc, dokonce ještě získat jeden kill.

4) Z ničeho hrdinou

Svět nezažíval zrovna povedenou hru ve svém podaní v semifinálovém utkání proti Cloud9. Ale pokud patříte mezi dobré hráče Azira, můžete svou situaci bleskově otočit. Fnatic při pokusu o dobývání soupeřova nexusu nezvládli fight a začali jeden po druhém umírat. Kdo ale zůstal naživu byl právě Caps a ten dokázal celý vývoj fightu otočit. Když se zdálo, že je situace ztracena dokázal zabít hned čtyři hráče a zapříčinil se o druhé vítězství v semifinálové sérii.

5) Hra určující sezónu

Existují hry, které jsou neuvěřitelné a vzpomenete si na ně kdykoliv se zmíní konkrétní sezóna, či turnaj. Pro Worlds 2016 to byl například arrow od Ashe v podání Kim “PraY” Jong-in. V letošním jarním splitu evropské LCS to byl právě tento okamžik, kdy se předvedl Caps na midu s Vayne. Ano, čtete správě – Vayne na mid lane.

Rookie

1) Proč všichni nenávidí Yasua

Asi každý, kdo League of Legeds hraje se setkal s nějakým hráčem, který prostě musel hrát Yasua a dopadlo to katastrofálně. Yasuo patří mezi šampiony, kteří jsou takovou osinou v zadnici. Když se však najde někdo, kdo to s ním umí, tak se může postarat o učiněný zázrak, jako například právě Rookie. Co se v dané situaci vlastně vůbec odehrálo? Aby jste to dokázali plně pochopit, museli by jste si záznam pustit zpomaleně a pozorně se dívat. Rookie se svým Yasuem se tam během fightu díky své ultimátce dostane hned mezi tři nepřátele, které vyhodí pomocí svého tornáda. To jak to celé zahrál už uvidíte samy.

2) Vypadá jako Faker

https://youtu.be/3YbIlyomjH0?t=202

Lee “Faker” Sang-hyeok je známí svými ohromujícími playi za Orianu s její ultimátkou, ale tentokrát Rookie ukazuje trojnásobnému světovému šampionovi, že to co Faker zvládne on taky. Z defenzívy se dokázal pomocí flashe dostat do útoku, když se tak vyhnul Rek’Sai a dostal se tak na nic netušící Vayne, kterou pomocí ultimátní schopnosti Oriany prakticky okamžitě vymazal.

3) Trpělivost přináší růže

Mnoho hráčů by nepoužilo flash po té, co jejich soupeř unikl za zeď, ale Rookie ukázal, že díky své trpělivosti a disciplíně dokázal použití flashe skvěla načasovat a o pár sekund poté vyhrát celý fight.

4) Prostě kruté 

Je to vždy zábavné, když opravdu dobrý hráč využívá svého talentu, jen k dosažení trollu soupeře. Nebudeme ničit to, co se v této situaci událo, prostě se dívejte jak se dá hrát se Zoe s prodlouženou nezranitelností.

5) Reset, reset, reset 

Musíme zdůraznit, že IG nakonec tento zápas prohráli, ale skutečnost, že Rookie dokázal svůj tým téměř dovést k obratu díky tomuto playi je zatraceně působivá. Rozdíl mezi dobrou Irelií a skvělou je vědět, jak načasovat reset vašeho Q a Rookiue všem ukázal, že to má zmáknuté bravurně.

 Radim Minář

Zdroje: dotesports.com

Článek napsal Radim Minář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor