Zdroj : Twitter.com/100Thieves
in

100 Thieves konečně na vrcholu

100 Thieves neměli na CWL London 2019 konkurenci a jsou vítězi Majoru.

Papírové předpoklady se konečně začaly naplňovat. Trvalo to sice nějaký ten pátek, ale týmy, které měly dominovat této sezóně, konečně na CWL London předváděly výkony, které se od nich čekaly už od začátku sezóny. Řeč je především o OpTic Gaming, eUnited a 100 Thieves. Ti se v úvodu sezóny poměrně trápili a po prvních neúspěších se volalo po změnách v sestavě. Ty přišly u eUnited, ale u OG a 100T vsadili na sestavu, kterou si určili před startem sezóny, a to se nakonec vyplatilo.

Asi nejočekávanější souboj přišel ve finále Winners Bracketu, kde si to o místo v grandfinále rozdali OpTic Gaming a 100 Thieves. Asi byste momentálně nenašli týmy s větší fanouškovskou základnou a i když se tento event odehrával na evropské půdě, bylo z publika slyšet, kdo že jsou miláčci Call of Duty komunity. Souboj jak v hledišti, tak na serverech odstartoval Hardpoint na mapě Arsenal. Od začátku se vědělo, že 100 Thieves budou dominovat v mapách typu respawn. To se potvrdilo i zde a snadno si tak zloději dokráčeli pro vítězství 250-180. Jestli 100T dominovali v respawnech, OpTic Gaming ovládali SnD. Na druhé mapě Payload OG smetli soupeře 6-1 a velice rychle bylo vyrovnáno. Rozhodující moment přišel na třetí mapě. Arsenal Control byl jednou z nejvyrovnanějších map, co jsme mohli doposud v sezóně vidět a boje o každou pozici dospěly až do rozhodujícího pátého kola. V něm rozhodl až 1v1 duel, který nakonec urvala hvězda 100 Thieves Kenny a publikum šílelo. Hardpoint na Haciendě už byl pro vedoucí tým pouhou formalitou a OpTic kapitulovali po porážce 183-250 a čekal je tedy zápas ve finále Losers Bracketu.

Zdroj : Twitter.com/100Thieves

Tam čekali eUnited, kteří hlavně díky nové posile Simpovi drtili soupeře při průchodu LB. OpTic Gaming byli v zápase o místo v grandfinále favorité. EUnited ale o svoje místo na zemi už bojují dost dlouho a konečně se dočkali. Totální rozklad soupeřových tatik začal na mapě Arsenal. Hardpoint dopadl celkem jednoznačně pro eUnited 250-197. Na Payload SnD se zřejmě rozhodovala celá série. Těsným výsledkem šla druhá mapa také pro eUnited, když zvýšili vedení na 2:0 po skóre 6-4. Seaside Control jasně ovládli bílo-červeno-modří a konečný stav 3-1 znamenal, že jsou OG eliminování a eUnited si zahrají s 100T o titul. Zápas ukázal, že OpTic stále musí zapracovat na mapách typu respawn a že mít v týmu zvučná jména nestačí.

Před eUnited byl těžký úkol. Podle pravidel CWL musí tým, který přichází do grandfinále porazit soupeře dvakrát. Poprvé aby resetoval bracket a podruhé aby získal titul. Hned na začátku série se ukázalo, že 100 Thieves nemají na turnaji konkurenci, co se Hardpointů týče. Smetli eUnited na Haciendě 250-176 a rychle vedli 1:0. Jestli OG musí zapracovat na Hardpointech, tak 100T čeká spousta práce na SnD. Stejně jako s OpTic Gaming i s eUnited prohráli druhou mapu Gridlock SnD 1-6. Gridlock Control byl jasnou záležitostí a 100T vedli 2:1, když bez problémů získali třetí mapu 3-0. EUnited bojovali co to šlo a čtvrtá mapa byl opravdu boj o každou pozici a o každou vteřinu. Nakonec ale ani vypětí všech sil neodvrátilo vítězství 100 Thieves, kteří poslední Hardpoint na Gridlocku urvali 250-238.

Zdroj: Twitter.com/Treyarch

100 Thieves získávají vůbec první titul v CWL Pro League pro svou organizaci. Hvězdná sestava konečně předvádí Call of Duty těch největších kvalit a jejich dominance by měla pokračovat. EUnited ukázali, že kvalita je na jejich straně, ale něco jim oproti nejlepším týmům stále schází. Ostatní silné celky jako Splyce nebo Luminosity Gaming totálně propadly a jejich výkony zůstaly hluboce za očekáváním.

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor