Zdroje: HLTV.org
in

2. den skupiny B ESL Pro League Season 9 Europe

Evropský region, konkrétně skupina B, má zasebou druhá hrací den.

Velice vyrovnaný duel nám nabídly týmy FaZe a Heroic. Přehlídka vyhrávání map svých soupeřů začala na Overpassu, který vybrali hráči Heroic. FaZe získali na CT-straně první mapu 9:6, nicméně šest kol ze stranu Heroic na T-side znamenaly slušnou vychozí pozici do poloviny druhé. Startovní pozice to byla slušná, ale Heroic ji nezvládli využít. FaZe dovolili soupeři ve druhé polovině pouhá dvě kola, a to znamenalo, že se dostali do vedení 1:0 po konečném skóre 16:8. Jako následující nás čekal Dust2. Na něm jsou FaZe sebevědomí a tuto mapu vybírají prakticky v každé sérii. Tady ale byli zaskočení. Heroic zvládli první půli těsně 8:7 a následně skvělou T-stranou kontrolovali průběh druhé poloviny a stovnali na 1:1 po konečném výsledku 16:11. Rozhodovalo se tedy na Miragi, kde byli jasným favoritem FaZe. Pomerně hladké vítězství na mapě 16:8 znamenalo, že si FaZe připisují vítězství 2:1.

Zápas číslo dvě nabídl překvapení. Ninjas in Pyjamas vyzvali devils.one a bylo se na co dívat. Devils zvolili jako první mapu Mirage. Na té jsem osobně favorizoval NiP, nicméně můj odhad se ukázal jako nesprávný. Polský celek si pohlídal obě poloviny a vedl 1:0, když na Miragi porazili soupeře 16:13. Ninjas měli před sebou poměrně těžký úkol a to srovnat na 1:1. Devils.one se zdáli být poměrně rozjetí, a tak byla druhá mapa Overpass zezačátku poměrně vyrovnaná. Švédové prohráli první polovinu na T-straně 5:10 a vypadalo to, že devils si připíši hladké vítězství 2:0.  Ve druhé polovině ale NiP nedovolili soupeři ani kolo a jedenácti koly v řadě ukončili mapu 16:10. Bylo srovnáno na 1:1. Rozohodoval tedy Nuke. Na něm jsme se dočkali prodloužení, když obě poloviny skončily 9:6. V prodloužení jsme také mohli sledovat velice vyrovnané boje o každou pozici, ale nakonec se misky vah převážily na stranu devils.one, kteří si tak připisují cenný skalp Ninjas in Pyjamas.