in

Co ukázal letošní DreamHack Masters ve Stockholmu

DreamHack Masters Stockholm je za námi a již sledujeme FACEIT Major v Londýně, který je další důležitou zastávkou v letošním kalendáři profi hráčů a fanoušků Counter-Strike. DH Stockholm nám však ukázal, v jaké formě jednotlivé týmy hrají.

1)„Síla severu“ konečně předvedla svůj potenciál

Největším překvapením na DH Stockholm byl bezesporu tým North, který se na akci nejenom probojoval, ale také získal celkové prvenství. Tým, který nepatří k aktuální špičce a svými výkony dlouhodobě zrovna neoslňuje, se dal do kupy v pravý čas a na turnaji podal obdivuhodný výkon. I přes získaný titul je však třeba nepropadat euforii. Přece jen se jednalo o jednu event a je otázka, zda členové North dokážou své výkony zopakovat a nejednalo se pouze o ojedinělý úspěch.

Už v soubojích ve skupině se museli North vypořádat takřka pravidelně s náročnými zkouškami a protivníky. Po vítězství na TyLoo následoval boj proti Astralis, který je mnohými považován za nejlepší tým na světě. North sice přišli o mapu Nuke, ale nutno dodat, že ta patří mezi jakási neoficiální království Astralis, takže šance na úspěch byly v tomto případě nízké. Po této ztrátě však North zabrali získali Mirage i Inferno a postoupili přes Astralis dále.

Nutno říci, že cesty obou týmu – North a Astralis – se znovu proťali, a to rovnou ve finále. DreamHack Masters Stockholm se tak stalo ryze dánskou záležitostí. Jak už to tak ve sportu chodí, derby zkrátka nemá favorita a v tomto případě se to opět potvrdilo. Cenu pro nejlepší hráče turnaje (MVP) si odnesl Mathias „MSL“ Lauridsen.

2) NaVi nemusí být favoritem na zisk Majoru

Letošního DH ve Stockholmu se zúčastnil i tým Natus Vincere, který je považován za druhý nejlepší tým na světě. Tuto „nálepku“ získali za své výkony v ELEAGUE Premier a ESL One v Kolíně nad Rýnem. Navíc ve svém středu mají velké individuality a rozdílové hráče. Po skončení posledního prázdninového turnaje DH je však pozice spolufavorita na londýnském Majoru za Astralis poněkud otřesena.

Kromě brzkého vyřazení se objevily další signály, které naznačují, že uvnitř týmu nemusí být vše v pořádku. Například ani pár dní před turnajem nebylo jasné, jestli Egir „flamie“ Vasilyev za tým NaVi nastoupí. Když se na tuto záležitost v interview zeptal Jacob „Pimp“ Winneche, člen Navi Ioann „Edward“ Sukhariev to odmítl komentovat. Spekulace se nemohly objevit v horší dobu, tedy před DH Stockholm. Tento event má sloužit k tomu, aby se střetla i širší světová špička a ne jen stálice typu FaZe Clan, NaVi a Astralis.

3) NiP nastartovali svou výkonnost?

Ačkoli na poli CS:GO patří tým Ninjas in Pyjamas mezi nejoblíbenější, svým fanouškům mnohdy dělá vrásky. A to zejména kvůli nevyrovnaným výkonům. I přes zásahy do soupisky a její doplňování se nedaří výpadky a nekonzistentnost eliminovat. Na DH Stockholm se však předvedli na solidní úrovni a možná na nadcházejícím Majoru bude jejich výkonnost gradovat.

Ninjas in Pyjamas to dotáhli až do semifinále, což je velmi slušný výsledek vzhledem k jejich pověsti a také počtu kvalitních týmů, které se turnaje zúčastnili. Vyřadili je až Astralis. NiP tak vykazují slušnou formu a jestli si ji tento švédský tým přenese do Londýna, máme se na co těšit.

Mez hlavní tahouny patří Patrik „f0rest“ Lindberg, který ukázal své zkušenosti a třídu a turnaj zakončil s hodnocením 1.26. Další člen Fredrik „REZ“ Sterner pak hodnocení 1.28. Na papíře vypadají tato čísla jednotlivců velmi slibně. Otázkou je, zda dokáží své výkony zopakovat. Pokud si však svou formu přenesou i na následující Major, mohou se dostat daleko.

 

Zdroje: Cybersport.com

 Dominik Wetter

Článek napsal Dominik Wetter

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor