in

Americká armáda začíná s esportem

Když můžou ostatní sportovní týmy, tak proč ne třeba armáda?

 

Armáda Spojených států amerických má v úmyslu zahájit svůj vlastní eSportový program v naději, že to následně pomůže k tomu, aby mladí lidí vstupovali do armády.

Seržant Ryan Meaux podrobně popisuje plány americké armády na založení dvou nových kompetitivních týmů, z nichž jeden z nich se bude týkat právě eSportu. Nový eSportový program společně s fitness týmem, bude podle Meauxe součástí marketingové strategie pro brigády na základně Fort Knox v Kentucky.

 

Meaux uvedl, že cílem tohoto eSportového programu je „vytvořit povědomí o armádě a příležitostech, které poskytuje.“ Kromě soutěží v turnajích, tak získají hráči tohoto týmu možnost beta testovat některé z technologií používaných americkou armádou.

Vojáci vyjádřili velkou touhu reprezentovat armádu v kompetitivním hraní. Tato iniciativa tak pomůže našim vojákům lépe porozumět a přizpůsobit se dnešní mladé generaci,“ řekl.

 

Jednou z her, kterou sám seržant jmenovitě uvedl je právě Fortnite. Žádné další tituly však vysloveně neuvedl, což však nemusí nutně znamenat, že nebudou.
Meaux dále ujistil, že hráči armádních eSport týmů „obdrží stejné odměny a výhody, jako ostatní vojáci stejného postavení v celé armádě.“ Kromě toto, armáda zaplatí „veškeré výdaje spojené s certifikacemi, soutěžemi a dalšími požadavky.“ 

Už nyní se objevili dva různé odkazy pro příležitostné zájemce o vstup do tohoto programu. Jeden je pro aktivní vojáky, armádní rezervy, nebo veterány a ten druhý je pro kohokoliv jiného.

 Radim Minář

Zdroje: dotesports.com

Článek napsal Radim Minář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor