in

Americký sen Cloud9 končí v semifinále

Po utkání v minulém týdnu, byly očekávaní fanoušků NA LCS právem dost vysoké, když se týmu Cloud9 podařilo porazit tým Afreeca Freecs, který na turnaji zastupoval druhý seed LCK. To stejné se však podařilo i evropským mistrům, Fnatic, kteří si ve čtvrtfinále poradili s EDG. Ona týmy tak ukázali, že je potřeba je brát vážně a že patří mezi nejlepší týmy světě.

Tento víkend však přišli na řadu semifinálové zápasy a jeden z nich proti sobě postavil právě Cloud9 a Fnatic. Bylo jasné, že sen jednoho z týmu pro tento rok se po tomto souboji stane minulostí. A jsou to právě Cloud9, kteří na turnaji končí, když nestačili na Fnatic celkem jasným výsledkem 0-3. Fnatic tak jasně ukázali, že jejich odhodlání se zastaví až po získání vysněného titulu.

Po většinu času měli Fnatic naprostou kontrolu nad celou sérií. Ihned první hru ukázali, že si chtějí dojít pro účast ve finále, když ve dvacáté minutě vedli už o 10 000 goldů. Po první hře tak zkusili C9 zaskočit svého soupeře netradičním pickem, když přišli s Viktorem na botu, ale Fnatic dokázali najít odpověď i na tuto situaci. Třetí zápas dokázal severoamerický celek dokonce vést a zdálo se, že se fanoušci dočkají zdramatizování celé série. Vše ale rozhodl jeden fight, který obrátil celý vývoj hry opět do ruk Fnatic a ti už jej dokázali dotáhnout do vítězného konce a jasného postupu.

Fnatic si tak zahrají ve finále světového poháru podruhé od první sezóny. Dokonce i když patříte mezi fanoušky LCS, nebo přímo Fnatic tak nemusíte mít těžkou hlavu i kdyby se jim to ve finále nepodařilo. Už nyní dokázali, že patří mezi světovou špičku a dva nejlepší týmy letošní sezóny. V turnaji se dál nedostal ani žádný tým z LCK regionu, což znamená že se fanoušci mohou těšit na něco nového, ať už to skončí jakkoliv.

Zdroje: dotesports.com

 Radim Minář

Článek napsal Radim Minář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor