in

Analytický program Visor – nová kapitola gamingu

Vývojáři Visor do vylepšení svého analytického programu investovali 4.7 milionů dolarů a dali si za cíl poskytnout hráčům přehledný statistický sumář z jejich zápasů v Overwatch a zlepšit jejich výkony… nebo se to alespoň pokusit. Jak se aplikace Visor pro analýzu gameplay uplatní v reálném gamingu?

Za částku $ 4.7 milionů vznikl „systém umělé inteligence“, která analyzuje dění a počínání ve hře Overwatch a poskytuje hráči okamžitou zpětnou vazbu. Tak to alespoň popisuje web VentureBeat. Na finanční podpoře projektu se dále podílejí společnosti Y Combinator, Afore Capital a NextGen Partners.

Cílem je samozřejmě zlepšit schopnosti hráče a naučit ho ve hře tak říkajíc dokonale chodit. Na videu, které se dostalo na YouTube už 14. 8., se můžete podívat, jak celý koncept funguje. Program využívá „chytrých upozornění“, která vyskakují hráči na obrazovce během hry. Pomocí nich se uživatel dozví, co je dobré v následujících krocích udělat, na co se zaměřit apod. Visor program dokáže také zjistit pronikání nepřátelského týmu a upozornit hráče na to, aby začal hrát agresivněji.

 

Jak Visor funguje?

Pro výpočet těchto aspektů Visor sbírá data z historie hráče a následně vyhodnocuje, jak hra funguje, jaká má specifika a mechanismy. „Po pouhém jediném utkání se aplikace Visor začne kalibrovat individuálně, sleduje výkony v rámci zápasu, aby dokázala přesně identifikovat, kdy je hráč pod svými možnostmi, nebo kdy se naopak přeceňuje.“ je řečeno v tiskové zprávě.

Tvůrci Visor dále uvádí, že jejich platforma je flexibilní a lze ji použít pro sběr dat také v dalších hrách. Základem je především strojové učení. Díky tomu služba Visor získá potřebné zkušenosti o herních návycích hráče a jeho chování v konkrétních situacích. Overwatch je první hrou, na kterou se společnost zaměřila, pro vývoj prototypové platformy spolupracovala s Overwatch University a nyní je aplikace ve fázi testování otevřené open bety . Program je ke stažení na webových stránkách Visor. Aplikace běží na pozadí a při spuštění sama začne nahrávat, po skončení se zase zastaví.

 

Zdroj: Dotesport.com

 Dominik Wetter

Článek napsal Dominik Wetter

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor