in

Arteezy a jeho příběh

Artour „Arteezy“ Babaev se narodil 1. 7. 1996 v Taškentu v Uzbekistánu. Když mu byly 2 roky, jeho rodina se přestěhovala do Vancouveru, kde žije dodnes.

Přestože byl Arteezy jeden z nejlépe hodnocených hráčů na severoamerickém žebříčku MMR, nepřipojil se k žádnému profesionálnímu týmu, protože chtěl dokončit svá studia. V dubnu 2013 začala jeho profesionální kariéra vstupem do týmu Kaipi. Jeho prvním úspěchem na profesionální scéně bylo 2. místo v turnaji The Defense Season 4. V listopadu tohoto roku byl požádán, aby zaskočil za Armanda „bOne7“ Pittnera v týmu Speed Gaming.int na turnaji MLG Championship Columbus. Arteezy předvedl skvělé výkony a díky němu Speed Gaming.int v turnaji zvítězili. Získal si tak skvělou reputaci na Dota 2 scéně.

 

31. 1. 2014 se přidal k týmu SADBOYS (Fear, Arteezy, Universe, Zai, ppd), který si rychle získal reputaci a o necelý měsíc později hráči přestoupili k organizaci Evil Geniuses. Tým se rychle dostal mezi světovou špičku a byl pozván na The International 2014. Zde, kvůli zranění ruky musel s EG hrát na pozici 1 Mason „Mason“ Venne namísto Clintona „Fear“ Loomise. Navzdory těmto komplikacím skončili hráči EG na druhém místě ve skupině a postoupili tak do Upper Bracketu, kde porazili DK, následně podlehli Newbee a ve finále Lower Bracketu v nesmírně napínavé sérii prohráli proti Vici Gaming a s turnajem se rozloučili na 3. místě.

Do další sezóny hráči vstupovali s velkým sebevědomím po dobrém výsledku na TI. Ovšem problémy uvnitř týmu vyústili k přestupu Arteezyho a Zaie k týmu Secret (Arteezy, s4, Zai, Kuroky, Puppey). Hned první turnaj, který hrál s novým týmem pro něj nedopadl nejlépe. Na DAC 2015 podlehli ve finále Lower Bracketu týmu, který před pár týdny opustil.

 

Na The International 2015 vstupoval tým Secret jako největší favorit. Ve skupině se umístili druzí a postupovali tak do Upper Bracketu, kde se setkali s Číňany z EHOME. Byli rozdrceni 2:0 a sestoupili tak do Lower Bracketu. Tam narazili na další Číňany, tentokrát z IG. Sérii se jim podařilo vyhrát, ale žádný přesvědčivý výsledek to nebyl. Dalším překážkou v cestě za Aegisem byl tým Virtus.Pro. Zdánlivě neškodný soupeř překvapil a porazil favority, kteří tak skončili na 7.-8. místě.

 

Secret na The International 2015

 

Po nevydařeném TI 5 Arteezy nahradil Kurtise „Aui_2000“ Linga v týmu EG, kteří právě vyhráli TI. Celá komunita byla plná očekávání, co tento kontroverzní krok přinese. Na prvním Valve Majoru ve Frankfurtu a na druhém Majoru v Šanghaji obsadili hráči EG třetí místo, což je sice pěkný výsledek, ale jak hráči tak fanoušci očekávali vítězství. Po drtivé porážce 3:0 ve finále DotaPit League Season 4 došlo v EG k personálním změnám. Arteezy a Saahil „Universe“ Arora opustili tým a přidali se k týmu Secret. Přestože byli hráči týmu Secret velmi talentovaní, nedokázali se prosadit a žádný turnaj nevyhráli. Konec tomuto týmu učinil debakl Manila Majoru a poté na The International 2016. Na obou turnajích skončili poslední.

 

Rozpad týmu Secret nastal prakticky okamžite po TI6. Arteezy se vrátil potřetí k EG. Tým začal podávat slušné výsledky i umístění na Majorech, kde skončili na děleném 3.-4. místě. Jako favorité nastupovali na The International 2017. Ve skupině podali dobré výsledky a dostali se do Upper Bracketu. Tam však narazili na tým Newbee, který je poslal do Lower Bracketu ve velmi vypjatých hrách. Hráči se z porážky nedokázali oklepat a v následné sérii podlehli týmu Empire, který byl považován za outsidera turnaje. Arteezy tedy zažil další zklamání, s EG ovšem pokračoval do další sezóny.

 

EG na The International 2017

 

Další rok byl pro Arteezyho a celý tým EG velmi složitý. Došlo k mnoha personálním změnám a výsledky během roku také nebyly nejlepší. Změna nastala až s příchodem hráčů z OG. Tal „Fly“ Aizik na pozici 5 a Gustav „s4“ Magnusson na pozici 3. Tým okamžitě začal podávat o třídu lepší výsledky a dokázal se kvalifikovat na The International 2018. Všichni hráči předvedli famózní výkony. V Lower Bracketu dokázali porazit Virtus.Pro a tým Liquid, tehdejší mistry světa. Avšak Arteezy se svým týmem podlehl ve finále Lower Bracketu čínskému celku PSG.LGD a tým EG se tak umístil na třetím místě.

 

Arteezy na The International 2018

 

Na posledním Majoru v Malajsii se Arteezy s EG umístil na třetím místě a drží se na světové špičce. Drží se také na špičce severoamerického žebříčku MMR. Jako jeden z několika jedinců dosáhl neuvěřitelných 10 000 MMR bodů, což z něj dělá jednoho z nejlepších hráčů všech dob. Arteezy stále čeká na vítězství na The International a je jen otázkou času, kdy tohoto úspěchu dosáhne.

 

Michal Mašika

Michal Mašika

Článek napsal Michal Mašika

Redaktor Esportsmagazin.cz, nadšenec do esportu, programování a fotbalu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor