in

Astralis a Liquid postupují, BIG a NRG balí kufry

IEM Katovice 2019 pokračovala druhým dnem New Legends Stage, ve kterém se rozhodlo o definitivním osudu některých celků.

Zápasy týmů s bilancí jedna porážka, jedna výhra odstartoval duel mezi G2 a MIBR. Francouzi jsou víceméně překvapením Katovic a to i přesto vezemem-li v potaz zvučná jména v jejich sestavě. MIBR mají zkušených jmen také na rozdávání, ale jejich výkonnost v posledních měsících neodpovídá papírovým předpokladům. Kdo si připíše druhou výhru na turnaji se rozhodovalo na mapě Inferno. Zde v první polovinu zvládli lépe MIBR a svoji CT-side proměnili v kladné skóre 9:6. V polovině druhé navyšovali svůj náskok. G2 sice naznačili, že chtějí se skóre něco udělat, když se dostali na rozdíl pouhých dvou kol, ale comeback se jim nepodařil. Brazilci tak připisují vítězství 16:12.

V dalším zápase pokračovalo trápení týmu Faze, tentokrát v duelu proti kazašským AVANGAR. Na mapě Mirage měl být jasným favoritem mezinárodní roster se slovenským zástupcem GuradiaNem. Bohužel pro ně už v první polovině se ukázalo, že tato bitva bude vyrovnanější, než se před začátkem zápasu odhadovalo. AVANGAR zvládli teroristickou stranu lépe 8:7. Faze se ale povedlo otočit průběh zápasu v polovině druhé a vedli dokonce 13-11. Poté ale jakoby se rozpadla veškerá komunikace v týmu. AVANAGAR skvěle duel otočili pěti koly v řadě (16:13) a připsali si tak cenný skalp.

V duelu mezi Ninjas in Pyjamas a Hellraisers nebylo co řešit. Ninjas na mapě Overpass působili lépe připravení, více koncentrovaní a více chtiví po vítězství. Připsali si tak snadné vítěství 16:5. Zářil především REZ se svým 25-8 K/D.

Dále si Cloud9 chtěli spravit chuť po debaklu proti Astralis z minulého hracího dne. Obětí měli být francouzští Vitality. Kolbištěm byla mapa Mirage, kde lépe začali borci z Vitality. První polovinu proměnili v náskok 9:6. Flushův tým nicméně nechtěl Vitality pustit na zápasové skóre 2-1. C9 se povedlo otočit druhou polovinu a dokonce se dostali do vedení 14:13. Pro psychiku Vitality to mohla být velká rána, nicméně skvěle se situací poprali. Zpřesnili hru a třemi koly v řadě ukradli C9 vítězství. 16:14.

 

 

Na řadu přišly eliminační duely. První sehráli finští ENCE proti německým BIG. Na BIG byl o málo větší tlak. Další major se totiž bude pořádat v jejich domácím Berlíně a pokud by teď prohráli, museli by v budoucnu projít stejnou kvalifikací, na kterou doplatili třeba mousesposrts. Tento BO3 duel odstartoval na mapě Dust2, kterou si jako svoji nejlepší vybrali právě BIG. Ti na ni skvěle zvládli první polovinu za T-side 10:5 a v polovině druhé ENCE nepovolili ani kolo. Skóre 16:5 tedy znamenalo, že BIG vedou 1:0 v sérii a můžou si tak lehce oddechnout.

BIG začali skvěle i na mapě druhé, kterou byl podle výběru Finů Train. Borci pod záštitou německé organizace už vedli 7:0, pak ale přišla hra ENCE, která se od nich na této mapě očekávala a bylo vyrovnáno. BIG pak dokázali přidat kolo poslední, což rozhodlo o jejich vítězství v první polovině. Nicméně ENCE byli schopni připsat sedm kol na svoji T-side, což bývá na mapách, které favorizují protiteroristickou stranu jako Train velká výhoda. BIG si šli za vítězstvím. Vedli už 14:10 a vše nasvědčovalo tomu, že ENCE budou eliminování. Finové ale zasadili BIG obrovskou ránu. Vyhráli šest kol v řadě a během pár minut otočili duel ve svůj prospěch. Bylo vyrovnáno na 1:1 po skóre 16:14 ve prospěch ENCE.

O osudu těchto dvou týmů tedy rozhodovala mapa třetí a to mapa Overpass. Od začátku bylo na BIG vidět, že předchozí mapa zamávala s jejich sebevědomím, První polovinu prohráli hladcě 4:11 a i když se skóre poloviny druhé aspoň trochu vyrovnalo, tak to nestačilo. ENCE vyhráil na Overpassu 16:10 a mají tedy ještě šanci zazářit. Pro BIG tato prohra znamená eliminaci z turnaje a nutno projít kvalifikací na major následující.

 

 

Druhý eliminační duel sehráli NRG a compleXity. NRG ne a ne v Katovicích najít formu a pokud byste chtěli najít tým na kterém se chytnout a odrazit ode dna, nenašli byste asi lepšího soupeře než právě ne příliš dobře hrající compleXity. Podle přepodkladů byl zápas těchto dvou týmů velice vyrovnaný. Jako první se šlo na mapu Nuke, kterou vybrali NRG. Ti začali na teroristické straně a proměnili ji ve slušný start do série 8:7. Ve druhé polovině pokračovali v přidávaní kol, nicméně compleXity se na svojí T-side zvedli a otočili skóre druhé poloviny ve svůj prospěch. NRG byli v situaci, kdy na mapě svého výběru museli dostahovat. To se jim povedlo, ale compleXity byli tím, kdo měl map-point. NRG se podařilo vyrovnat a šlo se do prodloužení. To rozhodli hráči compleXity až ve druhém prodloužení  a vedli tak 1:0 po výhře 22:19.

Výběrem compleXity byla ne příliš hraná mapa Cache. Zde jsme mohli sledovat opět vyrovnaný duel, kdy se ani jede z týmu nedostal, aspoň co se první poloviny týče, do výraznějšího trháku. NRG vstupovali do poloviny druhé s náskokem jednoho kola. V té ale zabrali borci kolem legendy CS n0thinga a odtrhli se od NRG na skóre 14:9. Poté zase uřádovali NRG. Tento zápas byl opravdu nahoru, dolů. Ti se dostali na patnáctý bod. Koncovku ale nezvládli a compleXity si tak vynutili prodloužení, které proměnili ve svoje vítězství v sérii 2:0 19:16.  NRG tak balí kufry.

 

 

Na závěr dne nás čekaly opravdu skvělé duely. Jako první se představily dánské světové jedničky proti stále skvěle hrajícím Renegades z Austrálie. Australané šli na jistotu a jako první mapu vybrali Mirage, na které Astralis nepředvádí přesvědčivé výkony. To se ale v první polovině nepotvrdilo. Astrali se dostali do trháku 12:3. V polovině druhé se ale ukázalo, že pokud Dánům něco nesedí, tak je to terororistická strana právě na Miragi. V té se Renegades povedlo napodobit Astralis a získali ji 12:3, což znamenalo prodloužení. V něm Australané získali potřebný počet kol a porazili světové jedničky 19:17. Dokázali tak, že nikdo není neporazitelný.

Renegades překvapili při výběru map, když nezabanovali Nuke a pustili tak soupeře na mapu, na které mají dvacetosm výher v řadě. V první polovině to vypadalo, že Renegades jsou na taktiky Astralis připraveni a skóre 9:6 jim dávalo slušnou vychozí pozici do druhé poloviny. Dánům se ale povedlo ve druhé polovině ukázat, proč už tak dlouho na této mapě neprohráli a na svoji CT-side nepovolili Renegades ani kolo. Po konečném skóre 16:9 bylo vyrovnáno.

O tom, kdo postoupí do play-off se tedy rozhodovalo na Infernu. Zde to byla jasná záležitost. Astralis nepřipustili překvapení a přejeli bez větších problémů Renegades 16:2.

 

 

Program dne vrcholil duelem mezi Natus Vincere a Team Liquid. NaVi si vybrali jako první mapu Mirage. V první polovině sice na teroristické straně ztráceli 6:9, ale v polovině druhé se dostali do vedení 14:12. Nicméně Liquid jsou světovým týmem číslo dvě a pokud by někdo měl zvládat dobře comebacky, tak jsou to oni. Získali čtyři kola v řadě a otočili na 16:14.

Mapou, kterou si vybrali Liquid byla mapa Dust2. První polovina byla velice vyrovnaná a nakonec lépe vyzněla pro Liquid, kteří měli náskok jednoho kola. Svoji T-side Liquid zvládli bez nejmenších problémů a skóre 16:9 znamenalo, že postupují do play-off. NaVi zřejmě zasáhla prohra na první mapě a nebyli se schopni zkoncentrovat na mapu druhou.

 

 

Zápasy pokračují následující hrací den. Sledujte IEM Katovice 2019 s českým komentářem na https://www.twitch.tv/esl_czsk.

Zdroje:
HLTV.org (foto)
ESL Česko a Slovensko (video)

Petr Utíkal

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor