in

Astralis a Liquid zvládli semifinále

IEM Chicago čeká skvělé Grandfinále, kde se o titul poperou první a třetí tým světových tabulek.

Astralis se v poslední době nezdáli být tak dominantní, jako před pár měsíci. Pořád ale dokazují, kdo je nejlepší na světě. Ve skupinové fázi sice podlehli Faze celkem hladce 2:0, ale vrátili se v plné síle. Zvládli zápas proti mousesports a čekalo je semifinále proti rozjetým fnatic.

Fnatic šli na jistotu, zabanovali Nuke a Astralis se tak v prvním picku rozhodli pro Dust2. Od začátku bylo jasné, že nás čeká jeden z nejvyrovnanějších zápasů turnaje. Astralis šli rychle do trháku 9:1 v první polovině, kde hájili T-side. Ve druhé polovině svůj náskok zvyšovali, ale rázem jakoby se fnatic rozhodli začít hrát. Nervozita z nich spadla a začali dotahovat. Skóre bylo najednou 14:15 z pohledu fnatic. Bohužel poslední kolo Švédům nevyšlo a světové jedničky šly do vedení 1:0. Fnatic si jako svoji mapu vybrali mapu Mirage. To ukazovalo jejich sebevědomí. Chtěli favorita zaskočit na mapě, kde favorité většinou dominují. Jak moc, to si řekneme při rozebrání druhého semifnále.

Zpět k dánsko-švédskému souboji. Mirage začali na CT-side lépe Astralis. Vyhráli pistolové kolo a šli do vedení 2:0. Švédové rychle vraceli úder. První polovina byla vyrovnaná a Fnatic ji pro sebe získali poměrem 8:7. Důležité bylo první kolo druhé poloviny. To opět získali Astralis, ale nebylo jim to nic platné. Švédský celek se cítil evidetně mnohem lépe na CT straně a vystřílel si rozhodující mapu, kdy zvítězil na Miragi 16:12. O tom, kdo jako první postoupí do chicagského finále rozhodovala mapa Inferno. Mapa pro Astralis vyhovující, kde především na T-side většinou dominují. Na teroristické straně, ale začali Fnatic a byli připravení. Naprostá dominance přišla ze švédské strany. První polovinu vyhráli 11:4 a s Astralis to nevypadalo vůbec dobře. A to ani v polovině druhé. Astralis dotahovali, ale Fnatic se dokázali dostat na 6 matchpointů.

Přišla chvíle, aby dánové ukázali, proč jsou světovou jedničkou. A povedlo se. Postupně se dotahovali až bylo skóre 14:15. Polední kolo, které nás mělo poslat do prodloužení Astralis nezačali dobře. Device byl poslán k zemi jako první a Fnatic vypadali, že si se 4v5 situací poradí. Astralis ale ukázali svoji sílu. Perfektní převzetí béčkového situ zajistil prodloužení. Švédové opaření těsně uniklým vítězství už nebyli schopni vzdorovat. Astralis postoupili do Grandifnále po vítězství v prodloužení 19:17.

 

 

Druhý duel o postup svedli na tomto turaji skvěle hrající Faze a světové trojky Liquid. Ačkoliv byli papírově favorité Team Liquid, kdo viděl Faze hrát na tomto turnaji měl jiný názor. Faze zvládli v základní části porazit Astralis a postoupit přímo do semifinále. To Liquid se musel probojovat před lower-bracket. Liquid šli pro první pick na Inferno. To mě osobně celkem překvapilo, nicméně po skončení zápasu už tolik ne. Inferno začalo lépe pro CT-side Faze, kdy první polovinu získali 9:6. Teroristická strana jim vyšla ještě lépe a dovolili Team Liquid pouze jedno kolo. Především už tradičně skvělý Niko zajistil vedení svého týmu 1:0 (16:7) v sérii. Zdálo se, že Faze potvrzují formu, kterou na tomto turnaji měli. Co ale přišlo potom asi nečekal vůbec nikdo. Liquid zařadil na picku Faze Miragi vyšší rychlostní stupeň. Skóre 16:1 pro Severní Ameriku mluví za vše.

Co se stalo, že Faze na svojí nejlepší mapě dostali takový přejezd? Těžko říct. Liquid dokázali skvěle vymazat celou útočnou sílu Faze. Nikdo z mezinárodního rosteru se nebyl schopný dostat ani nad deset fragů. Nicméně nic nebylo rozhdnuto. Stav série byl 1:1 a o gradfinalistovi stále nebylo rozhodnuto. Rozhodující mapou byla mapa Cache. Tady jsou Liquid jako doma a podle toho to také vypadalo. T-side pro Liquid dopadla skvěle. Rychlé vedené 12:3 nasvědčovalo tomu, že si Faze přinesli náladu z předchozí mapy. Nic zásadnějšího už se na mapě nestalo. Liquid si došel pro vítězství 16:4 a slaví postup do Grandfinále.

 

 

Již dnes ve 21:00 nás čeká fantastický souboj mezi světovými jedničkami Astralis a skvěle hrajícími Team Liquid. Kdo zvedne pohár IEM Chicago nad hlavu? To se dozvíme již dnes v BO5 sérii na twitchi ESL.

 

 Petr Utíkal

Zdroje: HLTV.org (foto)

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor