in

Astralis a Rogue kvalifikování pro ECS Season 7 Finals

Sedmá sezóna ECS odstartovala souboji o první finálová místa.

Astralis pokračují v sérii vyhraných BO3 duelů. V prvním zápase prvního týdne ECS S7 kvalifikace si poradili hladce s LDLC 16:7 (Dust2) a 16:4 (Nuke). Dalším v řadě, kdo okusil jaké to je hrát se světovými jedničkami byli AVANGAR. Ti bojovali, co to šlo, bohužel zápas opět stáhli na svoji stranu Dánové po výsledcích 16:14 (Overpass) a 16:13 (Inferno). Měli tak zajištěno finále o postup na ECS S7 Finals.

Do finále proti Astralis nastoupili poměrně překvpaivě Ninjas in Pyjamas. Ti si po cestě do grandfinále poradili nejprve s forZe 16:9 (Train) a 16:10 (Dust2). NiP si poté v semifinálě výšlápli na Faze a zápas probíhal ve velkém stylu. Faze zvlládli první mapu Inferno 16:2, NiP jim to vrátili na Trainu těsně 19:17. Rozhodující mapou byl Overpass. Zde dominovali NiP a skóre 16:5 znamenalo jejich postup do finále.

Kdo čekal vyrovnaný zápas, byl asi na konci večera poměrně rozladěn. Astralis potvrdili roli favorita, a to ve velkém stylu. První mapou byla mapa Train, což byl podle očekávání výběr švédských Ninjas in Pyjamas. Na něm rozjeli dobře CT stranu, kterou získali poměrem 9:6. Nicméně šest kol na straně teroristické Astralis stačilo, aby zápas otočil ve svůj prospěch. Dánové převedli naprosto bezchybnou protiterorisitckou stranu. Získali deset kol v řadě a vedli v sérii 1:0. To bylo samo o sobě pro NiP už dost kritické.

Druhou mapou totiž byla mapa Inferno a pokud někde Astalis hrají nejlépe kromě mapy Nuke, je to právě Inferno. A to se potvrdilo i v tom zápase. Ninjas byli absolutně mimo a skóre 16:1 mluví za vše. Mapa, která ukázala jak daleko jsou Astralis před zbytkem světa, zakončila tuto finálovou sérii, ve které si Astralis zajistili pozici ve finálovém turnaji ECS S7.

Kvalifikace pokračovala severoamerickou částí. V ní do finále postoupili nejprve Rogue, kteří po cestě do finále předváděli neskutečný Counter-Strike. Nejprve si vyšlápli na světové dvojky z týmu Liquid. Ty se jim povedlo porazit 2:1 po mapách 16:12 (Nuke), 6:16 (Dust2) a 16:8 (Overpass). Jako další byli na řadě Luminosity. Tady nebylo co řešit a Rogue hladce přešli přes Brazilce 16:3 (Inferno) a 16:4 (Train). Postoupili tak do grandfinále.

Proti nim nastoupili compLexity, kteří přešli nejprve přes eUnited po mapách 11:16 (Nuke), 16:14 (Inferno) a 16:6 (Overpass). V semifinále čekali NRG. Ti potvrdili, že nyní opravdu nemají formu a hladce podlehli compLexity 16:11 (Nuke) a 16:5 (Mirage).

Finálový souboj odstartovala mapa Nuke, kterou si pro sebe vybrali compLexity. Útočnou stranu zvládli skvěle 10:5 a favorizovalo je to tak na vítěsztví na první mapě. Rogue se sice snažili o comeback, ale v závěru jim mapa utekla poměrem 11:16. CompLexity tak vedli 1:0.

Rogue si zvolili Overpass, mapu, na které doposud předváděli skvělé výkony. Terorisitckou stranu zvládli těsně 8:7 a druhá polovina nebyla o nic méně vyrovnanější. Nicméně nakonec vyzněla lépe pro Rogue a těm se povedlo po skóre 16:13 vyrovanat na 1:1.

Rozhodovalo se na Infernu, a že to bylo skvělé rozuzlení. První polovinu zvládli lépe Rogue, když si ofenzivní stranu pohlídali 9:6. Stejným poměrem ale zvládli T stranu také compLexity a následovalo tedy prodloužení. Zápas se dostal až do druhého prodloužení, které ovládli Rogue. Slaví tak postup na ECS S7 Finals.

Cesta poražených týmů nicméně nekončí, stále mohou o svůj post na finálovém turnaji bojovat.

Zdroje:
HLTV.org (foto)
ECS FaceIT (foto)

Petr Utíkal

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor