Zdroje: Astralis Group
in ,

Astralis jako první esportový tým, který vstupuje na burzu

Astralis Group oznámila plány na zahájení první veřejné nabídky akcií, která je vůbec první pro profesionální tým esportu vůbec.

Organizace Astralis Group usiluje o historicky první veřejnou nabídku akcií, která by se stala první svého druhu. Zdroje naznačují, že dánská špička v oblasti elektronických sportů usiluje o dobytí esportového trhu, který v současné době sčítá asi 1,1 miliardy dolarů (tedy zhruba 25 miliard českých korun). V současné době je organizace jednou z nejhodnotnějších v esportovém odvětví vůbec a vypadá, že si je toho náležitě vědoma. Samotné akcie byly oceněny za 8,95 DKK (cca 30,5 Kč).

Dánská organizace Astralis Group je mateřskou společností týmu Astralis (CSGO), týmu Origen (League of Legends) a Future FC (tým FIFA).

Astralis Group
Zdroje: Astralis Group

Astralis je předním týmem CSGO na světě, který v současné době vyhrál čtyři významné události a celkově si vydělal zhruba 7,4 milionu dolarů (cca 170 milionu českých korunú). Co se týká týmu Future FC, mezi jejich sponzory patří například automobilka Audi.

Nikolaj Nyholm, zakladatel a CO-CEO Astralis Group
Zdroje: Astralis Group

Esports se může zdát z hlediska investic jako velice rizikový, nabízí však také příslib velkých výnosů, protože tato nová forma investic je hlavně pro ty, kteří chtějí trend zachytit včas. Otázkou však zůstává, zda se organizace Astralis Group ukáže být dostatečně výnosná, aby mohli rizikoví investoři přinést elektronické sporty mezi tradiční alternativu investic. To vše ukáže čas.

 

Jiří Sedláček

Článek napsal Jiří Sedláček

Zakladatel EsportsMagazin.cz, fanoušek esportu, VR, blockchainu a kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor