in

Astralis ovládli BLAST Pro Series Sao Paulo

Překvapení se nekonalo a Astralis ovládli další turnaj v řadě. Tentokrát se jim vítězství na brazilské půdě snažil sebrat tým Liquid.

Astralis postoupili do finále přes skupinovou fázi s čistým štítem a nikdo jim nebyl schopen vzdorovat. To Liquid si svou možnost získat trofej pojistili až v duelu s ENCE o přímý postup, kdy v posledním kole vybojovali remízu, která jim na postup stačila. Kdo jiný by se měl pokusit ukrást vítězství světovým jedničkám než světové dvojky.

Souboj titánů začal na mapě Dust2, kterou si pro sebe poměrně překvapivě vybrali Liquid. Překvapivé to bylo proto, že právě na této mapě podlehli Astralis již v základní části. Nicméně sebevědomí zřejmě severoameričanům nechybělo a jak řekli, tak se stalo. Zpočátku vše vypadalo, že Astralis kontrolují první mapu bez problémů. Liquid ale první polovinu zvládli na straně teroristů lépe 8:7. Vyrovnaná hra pokračovala i v polovině druhé. Astralis se dostali do mírného trháku, když na svojí ofezivní straně utekli na skóre 13:10. Liquid pak ale zabrali a díky pár vyhraným clutchům otočili průběh druhé poloviny a dostali se do vedení 1:0 po skóre 16:13.

Poté, co Liquid zabanovali Nuke, bylo jasno, že se Astralis vypraví na Inferno. Tak se i stalo a průběh první poloviny ukázal, proč je to jejich druhá nejlepší mapa. Liquid se absolutně nechytali a svoji defenzívu nezvládali. Za stavu 10:0 už se chat na twtichi dožadoval výsledku 16:0, nicméně modro-bílí se kousli a zvládli první polovinu korigovat na stav 4:11. Světové dvojky bojovali alespoň o nějakou šanci s druhou mapou něco udělat, nicméně Astralis kontrolovali průběh zbytku první mapy sebevědomě. Bylo srovnáno na 1:1 po skóre na Infernu 16:8 ve prospěch Dánů.

Celá hala bouřila, když se grandfinálové týmy chystaly na rozhodující mapu Overpass. Osobně jsem favorizoval Liquid, ne že bych Astralis podceňoval, ale Overpass patří mezi jejich nejhroší mapy. Naopak Liquid na ní předvádí slušné výkony. Stal se přesný opak než všichni v hale očekávali. Astralis ničili naděje severoamerické organizace kolo za kolem a konečné skóre 16:2 mluví za vše.

Bylo dokonáno. Astralis potvrzují dominanci a dále sedí na světovém counter-strikovém trůnu. A podle průběhu utkání se světovými dvojkami tipuji, že to tak nějakou dobu ještě zůstane.

Zdroje: HLTV.org (foto)

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor