in

Astralis přepsali historii!

Astralis vítězí na ESL Pro League Finals Season 8 a získávají Intel Grandslam!

 

O tom, že je letošní sezóna sezónou Astralis, už pochyboval málokdo. K perfektní sezóně ale Astralis něco chybělo. Vítězství ve finále nejprestižnější ligy světa a obhájit tak titul z Dallasu, plus získat jako první tým historie Intel Grandslam.

 

Ve finále je čekal druhý nejlepší tým světových tabulek Team Liquid. Severoamerický celek už dlouhodobě potvrzuje, že má skvělou formu a jako jeden z mála celků má stabilní výkonnost. Vždyť sbírali samá druhá místa. Vždy jim stáli v cestě Astralis až na malé zaváhání v New Yorku, kde nestačili na mousesports, kteří tehdy předváděli jednorázově Counter-Strike z jiné planety.

 

Liquid podle očekávání zabanovali Nuke a nedopřáli tak Astralis radost z rekordu na této mapě. Astralis si vybrali jako první mapu Train. Na ní hrají dobře a naopak Liquid tuto mapu skoro nehraje. To, co přišlo, ale nikdo nečekal. Liquid odstartovali na Trainu neskutečnou hru. Získali první tři kola a přidávali další. Vedení 8:1 už vypadalo pro Astralis hrozivě, nemluvě o tom, že hráli na CT-straně. Polovina pro ně skončila katastrofálně 4:11. I když se Astralis snažili skóre dorovnat, opět se potvrdilo, že větší počet získaných kol na T-side rozhoduje tuto CT-sided mapu. Liquid zvítězili 16:8 a domácí publikum Astralis ztichlo.

 

 

Naplněná hala s očekáváním vyhlížela start druhé mapy. Pickem Team Liquid byla mapa Mirage a pokud by i zde Dánové zaváhali, šlo by do tuhého. Start druhé mapy Astralis opět nevyšel. Prohráli první čtyři kola a fanoušci začínali být nervózní. Xyp9x jakoby se na to už nemohl dívat a vzal vše do svých rukou. Předvedl neskutečné 1v4, 1v3 clutche a to stačilo na to aby se Astralis probrali. Jako polítí živou vodou vletěli Astralis do zbytku první mapy. První polovinu sice prohráli 6:9, ale ve druhé už předváděli výkon, jaký od nich každý čekal. Dovolili Liquid už pouze dvě kola a vyrovnali sérii na 1:1. Jestli byl Xyp9x startovací motor, tak byl in-game leader gla1ve tím, co srazilo soupeře na kolena. Neskutečných 31 killů bylo předzvěstí toho, že kapitán udělá všechno proto aby svůj tým dovedl k vítězství.

 

Na třetí mapě byli Astralis jako doma. Inferno je hned po mapě Nuke jejich nejlepší mapa a málokdo se s nimi může na „banánu“ měřit. T-side Dánové ovládají skvěle a za skóre 10:5 pro ně mohli být Liquid ještě rádi. Ve druhé polovině chytli světové dvojky druhý dech a vyrovnali na 11:11 a hala začala opět nervózně hučet. Nechat si utéct Inferno by znamenalo velký zásah do psychiky jedniček. Nicméně Astralis CT-side vybojovali a po vyrovnaném stavu zvládli přidat pět potřebných kol a ujali se vedení 2:1.

 

 

Na Dust2 už to byli staří dobří Astralis, ale Liquid se nehodlali vzdát a drželi s nimi krok. První polovina skončila nejvyrovnanějším možným výsledkem 8:7 pro americkou organizaci a publikum ženoucí Astralis dopředu s očekáváním vyhlíželo polovinu druhou. V ní Dánové totálně převzali otěže hry a i když Liquid ke konci přidali dvě kola, bylo hotovo. Skóre 16:10 znamenalo, že Astralis zvítězili.

 

Světovým jedničkám se podařilo prolomit smůlu na domácí půdě a to v ten nejlepší moment. Dokázali, že patří na post jedniček a bude těžké je z něho dostat. Kromě 250 000 dolarů, které získali za vítězství na Finals, zkompletovali jako první tým v historii Intel Grandslam a přidali k výhře velice slušnou prémii 1 milion dolarů ve formě zlatých cihel. Letošní rok byl opravdu rok Astralis. Vítězství na ESL Pro League Finals Season 7, ECS Season 6, IEM Chicago 2018, BLAST Pro Series Istanbul, FACEIT Major 2018, ELEAGUE CS:GO Premier 2018, DreamHack Masters Marseille 2018, to vše Dánové letos zvládli a zařadili se tak mezi nejúspěšnější týmy, ne-li vůbec nejúspěšnější tým historie.

 

 Petr Utíkal

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor