in

Astralis šampiony IEM Chicago 2018

Světové jedničky potvrdili v BO5 sérii proti Team Liquid svoji dominanci.

 

Chicago očekávalo v místním Grandfinále Intel Extreme Masters 2018 vyrovnaný souboj. Ne proto, že by ve finále soupeřily první a třetí celek světových tabulek. Ale proto, že Astralis se zdáli být zbaveni své neporazitelné formy a Liquid udělali v semifinále s Faze krátký proces i přes prohranou první mapu. BO5 série bývají náročné a můžou trvat i 7 hodin. V Chicagu to ale letos probíhalo podle jiného scénáře.

 

Liquid si podle očekávání jako první zvolili Mirage. Mapu na které nadělili Faze v semifinále 16:1, tudíž se na ní cítili velice sebevědomě. Na CT-side sice nezačali dobře a prohráli pistolové kolo, i přesto šla první polovina na jejich stranu poměrem 9:6. Formu na Miragi našel hlavně NAF, který společně s Twitzzem výrazně pomohl k vedení svého celku. K vítězství na mapě, to ale nestačilo. Team Liquid zvýšil vedení na 12:6 a čekalo se, jestli Astralis předvedou další comeback. A opravdu předvedli. Na CT straně stupňovali agresivní obranu a vedení severoamerického celku postupně mizelo. Astralis zvítězili na první mapě 16:14. To byla pro Liquid velká rána, protože druhou mapou byla mapa Nuke, kde jsou Astralis téměř neporazitelní. Naděje ale umírá poslední.

 

 

Na Nuku se překvapení nekonalo. Astralis získali první polovinu 9:6. NitrO sice dělal, co mohl a držel svůj tým nahoře i přesto, že ztráceli jedno kolo za druhým. Liquid ve druhé polovině přidal pouze jedno kolo (16:7) a Astralis byli najednou ve vedení 2:0 a chyběla jim pouze mapa k zisku trofeje. Na druhé mapě exceloval především Xyp9x, ale u Astralis těžko říci, kdo tým tahá. Hrají týmově, každý má konstatní výkonnost a na jejich hře je to vidět.

 

S Team Liquid to nevypadalo vůbec dobře. Třetí mapa byla Inferno a to se proti Astralis hraje velice těžce, ať už na T-side nebo CT-side. Ale jak už jsem říkal, naděje umírá poslední a fanoušky domácích bylo stále slyšet. Liquid začali skvěle. Rychlé vedené 3:0 znamenalo, že se nevzdali a stále bojují. Vynutit si čtvrtou mapu by rozhodně se sebevědomím Astralis zamávalo. Nic z toho se ale nestalo. Liquid přidali ještě jedno kolo a to bylo vše. Astralis byli na Infernu lepší ve všech směrech a s každým dalším kolem byli Liquid horší a horší a naděje je pomalu, ale jistě opouštěla.

 

 

Dánové zvedají další trofej nad hlavu a potvrzují svoji světovou nadvládu. Jejich týmové pojetí hry, skvělá taktika a vůbec dobrá nálada v týmu, zdá se být tím nejlepším receptem na vítězství. Dnes zkrátka na Astralis nikdo neměl.

 Petr Utíkal

Zdroje: HLTV.org (foto)

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor