Zdroj : HLTV.org
in

Astralis vítězí na BLAST Pro Series Global Final 2019

Světové jedničky z Dánska nezaváhaly a zvedají další trofej nad hlavu. Tentokrát se dějištěm jejich úspěchu stal event BLAST Pro Series Global Finals v Bahrajnu.

Skvělá akce a nejenom pro hráče a fanoušky organizace Astralis. Bahrajnské vyvrcholení BLAST Pro okruhu mohlo být pro mnoho lidí příjemným překvapením. Počítám se mezi ně a musím říct, že plné publikum prakticky celé dva dny, jsem opravdu nečekal. Grandfinálový duel nebyl výjímkou a bahrajnské publikum tak mohlo sledovat utkání dvou nejlepších týmů součastnosti.

Příjemnou tečku sezóny (samozřejmě se hrají i jiné turnaje, ale myslím tím pro Top 2 týmy) si pro nás přichystali Astralis a Team Liquid, kteří už poněkolikáté během krátkého časového úseku změřili síly. Tentokrát se utkali na mapách Inferno, na které si věřili Liquid a Nuke, která zase favorizovala Dány.

Astralis odstartovali Inferno na CT-straně ve velkém stylu a během pár minut vedli 8:0. Zdálo se, že světové jedničky jsou zpátky ve své legendární formě z konce minulé sezóny a chtějí si po zpackaném ESL Pro League Finals 10 spravit chuť. A spravovali skvěle i nadále. První polovina skončila 11:4 v jejich prospěch a Američané si na svém map-picku nepočínali zrovna dobře. Ačkoliv Astralis nepředváděli v druhé polovině svoji proslulou T-side, stále si drželi pohodlný odstup a dokráčeli si tak pro vedení 1:0 po konečném stavu první mapy 16:11.

Zdroj : HLTV.org

To pro Team Liquid bylo samozřejmě nepříjemné. Jednak prohrávali 0:1 a trofej se jim pomalu vzdalovala, ale hlavně prohráli mapu svého výběru. Aby toho nebylo málo, další mapou byl Nuke a i když na ní Astralis nedominují tak silně jako v loňské sezóně, stále patří mezi jejich Top 2 mapy.

Nuke je CT-mapa a ten kdo získá slušný počet kol za teroristy je prakticky vítězem. U nejlepších týmů světa ale nikdy nevíte, co čekat. První polovina skončila nejtěsnějším možný rozdílem pro proti-teroristickou stranu Liquid 8:7, což jak jsem říkal, spíše favorizovalo Dány, díky sedmi kolům na straně ofenzivní. Stav 10:10 byl zlomovým momentem celého druhého dějství od kterého se Astralis odrazili k trháku a vedení už nepustili. Konečné skóre 16:12.

Astralis si napravují reputaci po promrhaném ESL Pro League Season 10 a získávájí na BLAST Pro Series Global Final zlaté medaile a trofej k tomu. Rok 2019 můžeme shrnout jako rok Astralis a to i přes to, že pro ně rok nezačal nejlépe a zdálo se, že jejich éra je ta tam.

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor