in

Britská asociace esportu chce podpořit esport ve školách

Organizace usiluje zejména o vytvoření turnajů pro základní a střední školy.

Britská asociace esportu (BEA), nezisková organizace, která podporuje a propaguje esporty ve Velké Británii, spolupracuje se společností Twitch, aby přinesla herní šampionáty na základní a střední školy ve Velké Británii.

„Jsme hrdí na to, že spolupracujeme s BEA na tom, abychom pomohli studentům realizovat svůj potenciál přes praktické zkušenosti, který tento program přináší.“ říká Mark “Garvey” Candella, ředitel strategických partnerství společnosti Twitch.

Nový šampionát začně 10. října a poběží 2 sezóny. Je otevřený všem studentům ve věku mezi 12 a 19 lety a každá ze škol bude mít možnost registrovat své týmy do tří různých her. První potvrzená hra pro seriál šampionátu je League of Legends. První sezóna se bude skládat z osmi týdnů s přestávkami během prázdnin. Druhá sezóna bude běžet od nového roku. Finále se pak uskuteční v dubnu 2019 na stadionu NEC v Birminghamu v rámci festivalu Insomnia Gaming.

V závislosti na počtu registrací budou školy a vysoké školy rozděleny do příslušných regionů. Nejlepší dva týmy na konci sezóny z každého regionu se dostanou z druhé sezóny do tzv. Superligy.

Kromě partnerství s Twitch bude společnost BEA rovněž spolupracovat se společností AoC Sport na vytvoření nového výboru, který bude na tuto událost dohlížet. Tato skupina bude pracovat na tom, aby zajistila, že soutěž bude úspěšně začleněna do životního stylu vysokých škol a neovlivní studium studenta, pokud se rozhodne konkurovat.

Zdroje: dotesports.com

 Jiří

Jiří Sedláček

Článek napsal Jiří Sedláček

Zakladatel EsportsMagazin.cz, fanoušek esportu, VR, blockchainu a kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor