in

Broken Blade chce naplnit očekávání

Myslíte si, že není dobré mít vysoké nároky na teprve osmnáctiletého hráče? To je však situace, ve které se ocitl Sergen „Broken Blade“ Çelik.

 

Po splitu v domácí turecké lize podepsal tento nadějný hráč smlouvu s týmem SoloMid a stal se tak novým toplanerem nové sestavy. Když k přestupu došlo, tým na svém YouTube a Twitchi zveřejnil videa, po jejichž zhlédnutí doufají fanoušci ve velký návrat jejich týmu mezi elitu. Vkládají tak právě i do samotného mladého německého hráče velká očekávání.

V minulé sezóně se přednímu americkému týmu příliš nedařilo. Nedokázal vyhrát v domácí soutěži, ani se umístit na Worlds 2018. V roce 2019 tak chce všechny své chyby napravit a navrátit se opět zpět na vrchol, k čemuž jim má samozřejmě pomoci i Broken Blade. „Když jsem dostal první zprávu od TSM byl sem opravdu šokován. Šel jsem za svým bratrem a řekl: ‚Hej, TSM mě chtějí!‘ Bylo to šílený, ale myslím, že je to pro mě opravdu velký krok a myslím, že mohu jako hráč opravu růst“, prohlásil sám Broken Blade v Las Vegas na League of Legends All-Stars.

 

Když se teenager připojí k takovému týmu, je to výzva. Ale když jste teenager, který se pohybuje po kontinentech, aby mohl hrát v týmu, který je znám od Los Angeles po Peking, to se poštěstí jednou za život.

Pokud Broken Blade uspěje, otevře se mu úplně nový svět. Pokud však neuspěje, neunikne tomu. Broken Blade nahradí v týmu Kevina „Hauntzer“ Yarnella, který v týmu dlouhá léta působil. Očekává se, že překoná Golden Guardians, kteří začínají hrát. Pokud se tomu tak nestane, nebude pro to existovat žádná výmluva.
„Nejprve se musím přizpůsobit týmu. Tento tým se úplně liší od mých minulých působišť. Nejprve potřebuji začít trénovat a uvidíme jak to půjde. Uvidím jaká bude moje role v týmu. Jsem poměrně adaptivní když přijde na hru a dokážu se přizpůsobit tomu, co tým ode mě potřebuje“, uvedl.

 

Pro Broken Blada je tato šance v TSM opravdovou výzvou a nyní se nesoustředí na nic jiného než na to, aby naplnil očekávání, co od něj tým i fanoušci mají. Přišel z Turecka, z regionu který se každým rokem zlepšuje, přičemž v posledních několika letech se do něj dostalo i více peněz. Nejlepší jihokorejští hráči se nyní stěhují právě do Turecka, jako například bývalý mistr světa Lee „Wolf“ Jae-wan, který se připojil k SuperMassive Esports.

Stačí jediné – aby jeden turecký hráč prorazil ve světě a hned se na region změny pohled všech.  Hung „Karsa“ Hao-Hsuan, který dříve působil v týmech jako LMS a Flash Wolves přestoupil v posledním offseasonu do Royal Never Give Up a vyhrál domácí titul. A právě takovým průkopníkem chce být nyní Broken Blade pro Turecko.

„Mým cílem pro rok 2019 je dokázat, že jsem schopen hrát ve velkém regionu,“ řekl. „Chci se do týmu zapojit a ukázat, že jsem opravdu dobrý.“

 

 Radim Minář

Zdroje: espn.com

Článek napsal Radim Minář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor