Zdroj: crossfirestars.com
in

Češi zamíří na světové finále WCG

Hippomaniacs triumfovali na WCG Europe a budou hrát v Číně na světovém finále

World Cyber Games (WCG) je poměrně netradiční turnaj. Týmy jsou založené na národnosti jejích hráčů, nikoli na jejich příslušnosti k organizaci. Pokud ovšem organizace disponuje hráči z jedné země, mohou soutěžit za svou organizaci.

V evropském finále měla naše země zastoupení hned dvou týmů, a to Hippomaniacs (Curry, Supream, Saberlight, Muf, Sehny) a Rozbíječi (Carry, Jojka, Hutman, Paloky, Tsuky). V konkurenci dalších šesti celků bojovaly o dvě místa ve světovém finále, kde se bude hrát o rovných 140 000 $.

Celý turnaj se odehrál ve stylu tabulky, kde každý tým hraje s každým. Papírově nejsilnějším konkurentem pro naše týmy byli Rumuni (Wdzz, Arise, Khayuri, Bone7, Flash). Právě s nimi Hippomaniacs jako s jedinými prohráli a díky skvělým výkonům si zajistili první místo. Stejně dobrým výkonem se blýskli Němci z KeinBockOderWas (Scabo, Potenzprotz, Luft, Qupe, Jmn), kteří se tak stejně jako Hippomaniacs podívají do Číny.

Naše druhá naděje, Rozbíječi, si bohužel nevedla tak dobře jako jejich kolegové z Hippomaniacs. Rozbíječi nedostáli svému jménu a byli rozbiti doslova v každé hře. Tato bilance sice vypadá hrozivě, ale už to, že se do evropského finále dostali, je velkým úspěchem.

Hippomaniacs tak čeká dlouhá cesta do čínského Xi´anu, kde se setkají s dalšími vítězi jednotlivých regionů. Mezi nejznámější hráče, proti kterým budou bojovat, se řadí Anucha „Jabz“ Jirawong, Fernando „Nando“ Mendoza a velmi oblíbený americký trenér Samuel „Sammyboy“ Anderson. Domácí týmy, které se objeví ve finále, zatím ještě neznáme.

Gratulujeme Hippomaniacs ke skvělým výkonům a přejeme jim mnoho úspěchů ve finálové části turnaje.

Michal Mašika

Článek napsal Michal Mašika

Redaktor Esportsmagazin.cz, nadšenec do esportu, programování a fotbalu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor