in

Český univerzitní gaming dostává zelenou

Rok 2018 byl pro vysokoškolský esport pevným základním kamenem. Vznikl meziuniverzitní studentský spolek ESA – Esportovní studentská asociace, otevřela se první esportová učebna na Vysoké škole báňské v Ostravě a odehrála se online část univerzitní 3E Ligy.

 

Do prvního ročníku 3E Ligy pod záštitou ESA v League of Legends se přihlásilo přes 270 studentů ze všech koutů České republiky, z čehož se poskládalo 38 týmů. Ty proti sobě bojovaly v šestitýdenní online fázi, ze které vykrystalizovaly čtyři nejlepší vysokoškolské celky, které se zúčastní offline finále pořádaného v únoru. To se bude hrát na jedné ze škol nejlepších týmů – Vysoké učení technické v Brně, Masarykova univerzita,  Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave nebo Česká zemědělská univerzita v Praze. Tam se rozhodne o prvním českém univerzitním esportovém šampionovi.

 

Do druhého ročníku, který bude probíhat od 25.2. do 21.4. přibudou kromě League of Legends nové tituly žánru FPS jako je Overwatch či CS:GO. „Ligu koncipujeme tak, aby studenti mohli odehrát všechny své zápasy a nebyli rušeni od studia. Proto její online část probíhá uprostřed semestru a finále vždy po zkouškovém období. Hráči tak mají čas naučit se v klidu na zápočty i na zkoušky.“  sdělil Martin Těšík, jeden ze zakladatelů spolku ESA.

ESA rovněž vytvořila dotazník pro studenty VŠ se zájmem o esport, který pomůže v budoucím rozvoji esportu na vysokých školách.

 

V lize mohou studenti vyhrát mnoho cen z esportového světa na styl herních periferií, unikátního merche, Fadee mystery boxů, ale dokonce i peněžní obnos formou stipendia od dané vysoké školy. Většina zápasů je také streamována v podání samotného spolku ESA nebo Magna TV.

 

Jiří Sedláček

Jiří Sedláček

Článek napsal Jiří Sedláček

Zakladatel EsportsMagazin.cz, fanoušek esportu, VR, blockchainu a kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor