in

Chongqing Major – den čtvrtý

Dnešní den na Majoru byl černým dnem pro čínské fanoušky.

Den plný skvělé Doty odstartovala Bo1 série mezi hráči Alliance (Qojqa, Micke, Boxi, Taiga, Insania) a Chaos Esports Club (hFn, w33, Tavo, Kingrd, Misery). Ve hře s velmi rychlým tempem se lépe zadařilo proti americkému celku. Po necelých 27 minutách bylo rozhodnuto. Evropský tým balí kufry.

Druhý eliminační zápas se odehrál mezi týmy The Pango (Naive, Ceyler, Ghostik, KingR, CemaTheSlayer) a Thunder Predator (Atun, LeoStyle, Frank, Matthew, Prada). Přestože v poslední době se hráčům z The Pango celkem dařilo, vítězství si odnesli outsideři turnaje.

Třetí utkání by se dalo nazývat americkým derby. O zatím nejdelší hru turnaje se postaraly celky J. Storm (Moo, Bryle, Forev, Fear, March) a Forward Gaming (Yawar, Resolution, Universe, MSS, SVG). Ve velmi napínavém duelu, jenž trval 70 minut se podařilo J. Storm udolat soupeře a zajistit si tak postup v turnaji.

Poslední klání Lower Bracketu spolu svedly Číňané z týmu Aster (Sylar, Lover, Xxs, Boboka, Fenrir) a TNC Predator (Gabbi, Armel, Ryoyr, Tims, Ninjaboogie). Hráči TNC už od začátku tlačili Číňany do základny, nicméně Sylar se svým Terrorbladem je dokázal zhruba 20 minut zdržovat. Nakonec měl tým TNC tak velkou výhodu na zlato a zkušenosti, že i Sylara přemohli a zmocnili se vítězství.

Poté jsme mohli sledovat hry v Upper Bracketu. Nejprve se nám představili Číňané z PSG.LGD (Ame, Somnus, Chalice, Fy, xNova) a hráči z CIS regionu, Virtus.Pro (Ramzes666, Noone, Pasha, Rodjer, ArsZeeqq). Ano, čtete správně, Virtus.Pro hráli se svým trenérem místo kapitána. Solo se necítil dobře a tak musel kouč zaskakovat. Pokud jste si mysleli, že to byl pro světové jedničky nějaký problém, tak jste byli na omylu. Obě hry celek Virtus.Pro s přehledem zvládl a zajistil si tak minimálně třetí místo. Zároveň mají hráči jistou účast na The International 2019.

Poslední sérií dne bylo utkání mezi týmem Secret (Nisha, MidOne, Zai, Yapzor, Puppey) a černým koněm turnaje EHOME (Ego, ASD, Faith_bian, 天命, y´). První hru bez problému zvládl tým Secret, jenž soupeřům nedovolil skoro nic. Ve druhé hře zpočátku dominovali Číňané. Hra vypadala, že je pro EHOME vyhraná. Hráči týmu Secret díky chybám čínského celku začali hru otáčet a po Triple Rampage od Nishy se Číňané vzdali.

Triple Rampage v podání Nishy

Zdroje: dota2.starladder.com

Michal Mašika

Michal Mašika

Článek napsal Michal Mašika

Redaktor Esportsmagazin.cz, nadšenec do esportu, programování a fotbalu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor