in

Chongqing Major – den šestý

Dnes turnaj opustily další dva týmy. Zároveň známe prvního finalistu turnaje.

V úvodním duelu dne se střetli týmy Evil Geniuses (Arteezy, Sumail, s4, Crit, Fly) a domácí Vici Gaming (Paparazi, Ori, Yang, Fade, Dy). V první hře jasně dominovali Číňané a získali tak první bod série. Druhá hra také zpočátku vycházela lépe VG, ale EG se podařilo vyrovnat velmi dlouhou hru a vyrovnat skóre na 1:1. V rozhodující třetí mapě se podařilo EG vyhrát hlavně díky výkonům Crita a jeho Earth Spirita. Mnohokrát zachránil své spoluhráče a byl jednoznačně MVP celé série. Čínští fanoušci byli sice zklamaní, ale stále mají dvě želízka v ohni v podobě EHOME a PSG.LGD.

 

Crit zachránil Roshana pro svůj tým

V následné sérii se utkaly týmy Fnatic (MP, Abed, iceiceice, DJ, Jabz) a Liquid (Shadow, Matumbaman, MindControl, GH, Kuroky). Za normálních okolností by o favoritovi nebylo pochyb, ale díky oslabení evropského celku v podobě nepřítomnosti Miracla byli favority hráči Fnatic. V obou hrách měl tým Liquid ze začátku značnou výhodu, o kterou postupně přišel a soupeř mu nedal šanci dostat se zpět do hry. Zvláště ve druhé hře dělala velký problém komunikace a bylo to na hře týmu Liquid vidět. Končí tak na děleném 7. – 8. místě, což je krásný výsledek uvážíme-li, že shadow je stand-in, který s týmem před turnajem nehrál jedinou hru.

Poslední utkání dne proběhlo mezi týmy Secret (Nisha, MidOne, Zai, Yapzor, Puppey) a Virtus.Pro (Ramzes666, Noone, Pasha, Rodjer, Solo). Na úvodní mapě se lépe dařilo hráčům Secret a rychle získali vedení. Momentálně nejlepší tým světa se však nenechal zahanbit a v druhé hře zvítězil a vyrovnal tak sérii. Ve třetí hře Virtus.Pro nenechali nic náhodě a došli si pro vítězství a postup do dalšího finále.

 

Zdroje: dota2.starladder.com

Michal Mašika

Michal Mašika

Článek napsal Michal Mašika

Redaktor Esportsmagazin.cz, nadšenec do esportu, programování a fotbalu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor