in

Čína oficiálně uznává esporty jako povolání

Čína, nejlidnatější země světa, právě uznala esport za legitimní povolání.

Čínské ministerstvo pro lidské zdroje a sociální zabezpečení oznámilo na konci ledna 25 nových povolání. Mezi ně patří tzv. „esports professional“ a „esports operator“. Zpráva následuje rozhodnutí čínské vlády z minulého roku, ve kterém oficiálně vydala prohlášení o podpoře a zájmu o esports odvětví.

Termín „esports professional“ je definován jako hráč, který soutěží v esportových turnajích, hraje na jiných esportových akcích nebo trénuje s dalšími profesionálními hráči. Zatímco „esports operator“ je výslovně klasifikován jako ten, kdo organizuje nebo vyvíjí jiné aktivity (nikoliv samotné hraní) pro esportové turnaje.

Ministerstvo navíc poznamenalo, že tzv. “account boosting”, tedy podvádění budou brány jako trestné činy. Ještě však není jasné, zda bude ministerstvo používat slovo „boosting“.

Oznámení o zařazení esportu na pole oficiálních zaměstnání je pozitivním krokem k růstu esportu v Číně. Znamená to také, že čínští hráči budou mít rozšířená pracovní práva, která jim usnadní přístup do jiné země a umožní jim větší svobodu pohybu.

Zdroje: dotesports.com

Jiří Sedláček

Článek napsal Jiří Sedláček

Zakladatel EsportsMagazin.cz, fanoušek esportu, VR, blockchainu a kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor