in

Cloud9 vyřazují poslední korejský celek

Jak jsme informovali v jedné z předešlých novinek, od roku 2012, kdy se světového šampionátu mohli účastnit korejské týmy, ještě šampionát nepoznal finále, ve kterém by alespoň jeden korejský tým nebyl. Letos to však vypadá, že to bude poprvé kdy se ani do finále žádný korejský tým nedostane.

Jeden jednostranný a hlavně nečekaný skalp korejského týmu si připsala právě pětice z Cloud9. Ti narazili v prvním vyřazovacím duelu proti sestavě Afreeca Freecs. Ti na severoamerický tým nastoupili s Viktorem na top lane s tím, že off-meta pick bude to, co jim pomůže k vítězství. V historii se totiž týmům z americké LCS proti off-meta pickům příliš nedařilo, ale Cloud9 byly připraveni na vše. Na pick Viktora na top lane tak prostě ignorovali a zaměřili se na zbytek mapy – touto strategií vstupovali do všech třech her.

Americký top laner Cloud9, Eric “Licorice” Ritchie byl však samozřejmě nucen na své lince zůstat a poměřit své síly se momentálně nejlepším hráčem na topu z celého světového šampionátu, kterým byl Kim “Kiin” Gi-in. Zbytek týmu však skvěle držel krok se svými soupeři po většinu celé série.

Jedním z klíčových hráčů v sérii se stal pro Clound9 jejich AD carry, známí Zachary “Sneaky” Scuderi, který se představil zejména za Luciana. Jeho víkend tak byl pro něj určitým vykoupením za jeho hry počas skupinové fáze, kdy se mu nevedlo tak jak by si i on sám představoval. Soupeř proti němu postavil daleko agresivnější picky jako Kai’Sa, nebo Xayah, ale nedokázali s nimi nalézt pozici, aby se jim povedlo zahrát lépe než právě Sneakyho Lucian.

O víkendu nás čekají semifinálové boje, kde se Cloud9 utkají o účast ve finále s evropským týmem Fnatic, kteří si ve čtvrtfinále poradili s Edward Gaming. Druhé semifinále pak slibuje souboj druhého evropského týmu – G2 Esports s čínskými Invictus Gaming.

Zdroje: dotesports.com

 Radim Minář

Článek napsal Radim Minář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor