in

Cloud9 získal investici ve výši 50 milionů dolarů.

Severo-americká esportová organizace Cloud9 dnes oznámila 50 milionů dolarů financování v rámci nového investičního kola vedeného společností Valor Equity Partners. Do tohoto investičního kola patří také společnosti TrueBridge Capital Partners, Reimagined Ventures a zakladatel společnosti Glassdoor, Robert Hohman. Po tomto kole se Cloud9 dostal na seznam společností Forbes příštích miliardách dolarových startupů za rok 2018. Cloud9 je jedinou esportovou organizací na seznamu a odhaduje se, že tento rok získá až 22 milionů dolarů.

 

Hodnota investice se navýšila z té předešlé z loňského roku. Společnost Cloud9 tehdy získala 25 milionů dolarů. Organizace tenkrát nakoupila místo na Blizzardově Overwatch League, které údajně stálo 20 milionů dolarů a franchising s NA LCS ligou v Riot Games. S novou investicí údajně umožní společnosti podniknout v roce 2019 významné kroky. Jaké však kroky budou následovat, Cloud9 tají.

 

Spekulanti si pohrávají s myšlenkou, že by peníze mohli vložit do jejich nově založeného tréninkového centra s domací základnou v Los Angeles.

 

Cloud9 dosud dosáhl skvělého roku a například vyhrál první sezónu Overwatch League. Tým se také kvalifikoval do finále v mistrovství světa v League of Legends a čeká na to, s kým budou čelit v kole soutěže.

Zdroje: dotesports.com

 Jiří

Jiří Sedláček

Článek napsal Jiří Sedláček

Zakladatel EsportsMagazin.cz, fanoušek esportu, VR, blockchainu a kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor