in

Co se na Worlds děje s korejskými týmy?

Když Riot Games v roce 2012 přidal do kompetitivního hraní i region Jižní Korei, stal se tento region hned jasnou dominantou kompetitivního hraní a ujal se nadvlády nad zbytkem světa.

 

Každý následující rok byl korejský tým ve finále mistrovství světa. Každý rok to byl právě tým z Korei, který vyhrál titul a odnesl si Summoner’s Cup.

 

Mnozí samozřejmě předpokládají, že tomu tak bude i letos, ale bude? Jistě, hvězdný tým SK Telecom T1 v turnaji ani není, když nedokázali přejít přes Gen.G, jenž nyní Worlds hrají pouze se skóre 1-2. Na druhou stranu jsou tu například KT Rolster, kteří mají dobře našlápnuto, ale oproti nim Afreeca Freecs se také na turnaji nedaří. Všechny tyto korejské týmy byly považovány za favorita turnaje, ale nyní to vypadá že favoritem jsou čínští RNG, protože jako jediní mají skóre 3-0.

 

Nepřipravení

 

Všechno však začalo dobře, první zápas se odehrál souboj KT Rolster proti Team Liquid. Korejský tým potvrdil svou roli favorita a s Američany si došel pro vítězství. Zato Afreeca Freecs na tom byly hůř. V prvním zápase narazili na evropské G2 Eports a i v tomto zápase byl favorizovaný tým z Korei. Opak byl ale pravdou. G2 předvedli skvělou hru, kterou kontrolovali zejména na mid lane. Proti sobě tak stanuli Lee “kurO” Seo-haeng o kterém jsme vám psali v předešlém článku, jako o někom kdo by mohl být tím kdo svůj tým dovede do finále a Luka “Perkz” Perkovic za G2. Stalo se však přesně to, co jsme avizovali a to, že KurO prostě nebyl připraven na tlak, který ho v takovýchto zápasech bude čekat a nezvládl čelit Perkzovi a jeho Syndře.

 

To však ale nebylo z daleka všechno. Afreeca Freecs dokonce dovolili pick Heimderdingera, jako jednoho z mágů, který může hrát na bot lane. Tato chyba se nakonec ukázala jako dalším hřebíčkem do rakve Afreeca Freecs a i díky tomuto picku si nakonec došli G2 pro vítězství. Byl to šokující obrat pro tým, který obvykle vyhrává díky opatrným strategiím a silnou přípravou. Tým Afreeca Freecs na tom nikdy nebyl tak, aby dokázali uspět na takovémto turnaji pouze díky svému talentu a nyní je zřejmé, že potřebují lepší strategii a týmovou koordinaci, aby vůbec přežili ve skupinách.

 

Nedávejte jim, co chtějí

 

Za ztrátu Afreeca Freecs může jejich nezkušenost, budiž, jsou na Worlds poprvé a všechno je to pro ně přece jen nové. Co však nemá žádné ospravedlnění jsou Gen.G. Tým, který jsme mohli ještě minulou sezónu znát pod jménem Samsung Galaxy byl dvakrát ve finále a v minulém roce dokonce dokázali ve finále zdolat hvězdné SKT.

V prvním zápase na ně čekal další tým z Evropy, kterým jsou Vitality. Všechno spělo k tomu, že Gen.G potvrdí svou dominanci a dojdou si v zápase pro vítězství, když Vitality nezvládali začátek zápasu.

 

Vitality však měli jasný plán co chtějí hrát a svou hru postavili okolo svého midaře, kterým je Daniele “Jiizuke” di Mauro, jenž si picknul Ekka. Proti němu si jeho soupeř Lee “Crown” Min-ho zvolil Syndru, ale i přes to na něj nestačil. Pro Crowna to byl náročný úkol držet s Jiizuke krok, protože nepatří mezi hráče, který by vynikali v mechanických playech.

 

 

Později nakonec odevzdali evropskému týmu Rift Heralda a ti se snažili prolomit mid lane, aby tak dali šanci Ekkovi na split push. A to se nakonec ukázalo jako strategie vítězná. Když totiž Gen.G chtěli získat Elder draka, oči všech diváků směřovali právě k Ekkovi, který zatím ničil jejich base. Když se k němu přidala díky teleportu i Kai’Sa, bylo rozhodnuto. Zbylá třetice evropského týmu totiž u draka zdržela korejský tým natolik, aby to zvládli ve dvou dotáhnout do vítězného konce.

 

Korejci tak předvedli něco, na co nejsme od týmu LCK zvyklí – Dali soupeři to, co chtěli a v roztříštěné komunikaci, děravé strategii a panice se zápasy vyhrávat prostě nedají. Dobrou zprávu tak zůstává fakt, že jsou za námi teprve první dny světového šampionátu a je ještě spousta času na to, aby se týmy zvedli. Některé z těchto věcí zle totiž poměrně snadno napravit.

 

Ovšem naskýtá se myšlenka, jestli korejská nadvláda už neskončila. V loňském roce došlo k pádu SKT, letos na Worlds dokonce ani nejsou. Bude to letos tak, že se rozloučíme s celou Koreou?

 

Zdroje: dotesports.com

 Radim Minář

Článek napsal Radim Minář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor