Zdroje: G2 Esports
in

1/4 světa bude znát pojem esport do roku 2021

Firma Newzoo, která se zabývá shromažďováním dat, učinila několik odvážných tvrzení a předpovědí pro budoucnost esportu. 
Celých 5 let zkoumala herní průmysl a až teď přišla se zajímavými výsledky.  Firma poukázala na několik předpovědí, jak by mohl vypadat esport v roce 2021. Údaje uvedené v těchto předpovědích jsou vcelku pozitivní pro herní příznivce. Podle Newzoo bude čtvrtina světové populace obeznámena o esportu – přibližně 1,9 miliarda lidí. Newzoo také uvedla, že v roce 2017 to bylo téměř 1,4 miliardy lidí, přičemž předpovídali pro ten tentýž rok rovných 1,2 miliardy.

Newzoo takes předpovídá, že herní obsah se dostane k téměř 10 miliardám lidí v roce 2021, pokud bude herní průmysl pokračovat ve steném tempu, co se trenrů týče. Všech deset největších světových hlavních měst by rovněž mělo vlastnit svůj vlastní stadion pro pořádání esportových akcí. Rovněž by měl předběhnout “klasické“ sporty jako jsou tenis či rugby.

Firma má na svém kontě prozatím velice dobré jméno v měření těchto metrik. 4/10 předpovědí z roku 2017 se staly skutečností.

Newzoo také předpovídá, že herní obsah projde kolem 10 miliard hodin diváků v roce 2021, protože průmysl pokračuje ve výbuchu po celém světě. Všech deset největších světových hlavních měst bude mít také stadion pro esporty a průmysl bude přední sporty jako tenis a rugby z pohledu diváků. Kde se ovšem mýlili byl fakt, že překoná popularitu házené či fotbalu.

Zdroje: Newzoo.com

Možná nejzajímavější fakt z předpovědí je, že se v reklamě Nike objeví vysoce profilovaná hvězda esportu.  Jestli uvidíme v příštích letech některého hráče ve značce Nike či nikoliv, se uvidí v příštích pár letech.

Zdroje: Newzoo.com, G2 Esports, dotesports.com

Jiří Sedláček

Článek napsal Jiří Sedláček

Zakladatel EsportsMagazin.cz, fanoušek esportu, VR, blockchainu a kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor