in

CWL Pro League Divize B – Week 9 – Den 2

Pokračuje devátý týden Divize B a na programu byly zajímavé zápasy.

Každý s napětím očekával, jak se Denial Esports, kteří předchozí den porazili Envy, bude dařit proti šampionům z Londýna 100 Thieves, kteří jsou poměrně právěm považovaní za nejlepší tým světa. Denial ale neodstartovali sérii podle představ. Hacienda Hardpoint byl poměrně jasnou záležitostí a opět se ukázalo, že 100T jsou na respawn mapách dominantní. 250-140. Denial dělali, co mohli, aby sérii srovnali na 1:1. Netají se totiž tím, že mapu číslo tři Control od Londýna netrénovali, a proto pokud se zápasem chtěli něco udělat, museli urvat Payload SnD na svoji stranu. To se jim těsně nepovedlo a 100T po lehkém comebacku vedli 2:0, když SnD zvládli 6-4. Na Arsenal Control už nemělo být co řešit, opak byl ale pravdou. Denial zabrali a vystříleli si vítězství 3-2, v nervydrásajícím finiši třetí mapy. 100 Thieves každopádně neponechali nic náhodě a smetli Denial na druhém Hardpointu série na Gridlocku 250-163.

Splyce si v předchozím zápase snadno poradili s Enigma 6 a jinak tomu nemělo být ani v připadě Team Elevate. Francouzsko-americký celek nastupoval do zápasu proti černo-žlutým jako outsider, ale zpočátku tomu nic nenasvědčovalo. Na první mapě Arsenal Hardpoint byli Splyce už v poměrně pohodlném vedení, ale nakonec museli závěr mapy otáčet, aby si velice těsně připsali první bod 250-245. Hacienda SnD byl šel jasně ve prospěch Splyce 6-3 a zdálo se, že je tu další jednoznačná série. Elevate byli proti. Frequency Control ovládli 3-1 a na Frequency Hardpoint doslova smetli Splyce 250-70. Favorité zřejmě otřeseni, co že se to na mapě číslo čtyři stalo, nebyli schopni najít odpověď ani na mapě páté. A to dokonce vedli 4-0, když Elevate dokončili svůj comeback a otočili na 6-4 v jejich prospěch. Pro Elevate je to tak skvělý výsledek, a to hlavně nyní, když se říkalo, že tým je v krizi.

Zdroj: twitter.com/ElevateGG

Druhý den devátého týdne pokračoval duelem mezi Team Envy a Team Heretics. Španělé od Heretiků byli překvapením letošní sezóny, nicméně s postupem času se ukázalo, že stálost jim chybí a postupně se začali žebříčkem propadat. Envy si naopak chtěli spravit chuť po včerejším výbuchu s Denial. Hardpoint na mapě Arsenal získali Envy snadno 250-155. Heretics ale rychle vyrovnali, když soupeři nedali šanci na Gridlock SnD, kde získali první bod poměrem 6-2. To bylo ale od Heretics vše. Mapa Frequency Španělům zjevně vůbec nesedí. Mapu Control prohráli 0-3 a na čtvrté mapě Hardpoint ztvrdili Envy vítězství poměrem 250-213.

V posledním zápase dne se poprvé v tomhle týdnu představili eUnited, tentokrát proti Enigma 6. EUnited patří mezi ty favorizovanější celky, nicméně jejich výkonnost není úplně taková, jakou by si trenéři a majitelé organizace představovali. Favorit začal skvěle a první Hardpoint na mapě Frequency zvládli 250-146. Enigma 6 vzápětí vyrovnali, když si připsali výhru na mapě Hacienda SnD 6-2. Bylo vyrovnáno. Vedení se znovu překlopilo na stranu eUnited po Arsenal Control, který získali 3-1.  Mapa čtvrtá nabídla opravdu vyrovnanou podívanou, kde už už eUnited chytali po vítězství v sérii, ale E6 to nakonec zvládli a srovnali na 2:2 po výhře 250-244. Mapu pátou ale vůbec nezvládli a eUnited opanovali rozhodující Arsenal SnD 6-1.

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor