in

Do Battle Royale přichází respawn a další novinky před Světovým šampionátem

Již se začátkem jara byl oznámen koncept a podoba světového šampionátu (World Cup). Nyní přichází update, který by měl hru přetvořit do její soutěžní podoby a zacelit jisté nedostatky z minulých patchů. 

Hlavním bodem tohoto updatu je přidání zbrusu nové mechaniky. Zbrusu nové však pouze pro svět Fortnite, hráči jiných her, ku příkladu Apex Legends, již možnost respawnu (oživení) znají. Ve Fortnite bude fungovat tak, že po mapě nalezneme různě umístěné dodávky s označením respawnu. Pokud některý z vašich spolubojovníků zahyne v průběhu hry, budete mít možnost sebrat paměťovou kartu z jeho těla a vložit ji do dodávky, čímž ho nahrajete zpět do herní simulace, ve které se nachází celý ostrov pro Battle Royale.

Nový update pak slibuje spoustu novinek, které jsou rozdělené do několika kategorií. Save The World, Battle Royale a Creative.

Jednou z dalších velkých změn, která stojí za zmínku, je nový event Bucaneer’s Bounty. Bude se týkat hledání pokladů a plnění výzev po mapě, které se budou každý den měnit, a to mezi 10. a 15. dubnem. Kromě tohoto eventu se do hry vrátí i LTM mód Flying Explosives (létající výbušniny), kde hlavní zbraní je JetPack a celá sada raketometů a výbušnin.

Dále byla v patchi opravena spoustu bugů spojených s dopravním prostředkem Baller (koule). Zejména krytí před zraněním či možnost vyhnout se poškození od Clingeru (přísavného granátu), pokud jste včas nastoupili a granát na vás explodoval až uvnitř.

Zlepšena byla podpora pro konzole, zejména připojení pro Switch a Xbox One, které měly problémy s některými vizuálními aspekty  (rozostřené  stavby, apod.)

Veliké zlepšení zažil zvuk, jenž nyní lépe odráží kroky nepřátel a pohlcuje zvuky stavění oproti těmto krokům. Již se nebude stávat, že v případě intenzivního stavícího souboje přestanete slyšet oponentovy kroky.

Poslední větší změnou je přidání možnosti informovat své spolubojovníky, bez mikrofonu, o blížících se nepřátelích. Sám jsem zvědavý, jak tyto změny přijme komunita Fortnite, ale pokud se podíváme na minulé změny v tomto směru (přidání možnosti označovat zbraně na mapě a podobně), tak by mělo jít o velký krok k tomu, aby i hráči bez mikrofonu byli plnohodnotnými členy bojeschopné jednotky.

V poslední řadě tento update přinesl novinky o nadcházejícím turnaji, kterému budeme věnovat celý další článek. Není toho málo a 13. dubna vypukne kvalifikační boj pro první týden otevřeného turnaje (Fortnite World Cup Online Open Week) s celkovým prize poolem 1 000 000 $.

Pokud Vás zajímá úplné znění poznámek k novému patchi, můžete je nalézt pod odkazem na konci tohoto článku.

Zdroje: Epic Games

Prokop Krčma

Článek napsal Prokop Krčma

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor