in

Dočkáme se vzpoury evropských týmu na Worlds 2018?

Týmy z Evropy v minulosti již několikrát předvedly, že umí své konkurenty pořádně potrápit. Jak a čím by mohly týmy Fnatic, Vitality a G2 překvapit především asijskou smetánku na nadcházejícím Worlds?

Mezi největší úspěchy evropského kontinentu patří vítězství Fnatic na prvním ročníku Worlds v roce 2011 (v plném znění League of Legends World Championship), dále pak semifinálová účast Fnatic a Origen v roce 2015 a výkony Misfits v loňském roce proti SK Telecom T1.

I letos se trojice týmů z Evropy pokusí přidat do sbírky další cenné skalpy a porvat se o titul světového šampiona v LoL. Pravdou je, že zářných úspěchů na této scéně evropské týmy příliš nepobraly a je otázkou, s jakou formou do Worlds naskočí a jak daleko se nakonec dostanou.

Fnatic – spoléhají na své hvězdy

Fnatic patří bezesporu mezi nejlepší evropské týmy a jsou jedním z horkých kandidátů na semifinále. Rasmus “Caps” Winther (mid laner) by svými schopnostmi mohl vytáhnout celý tým zase o kousek dál. Na nedostatek kvalitních hráčů si Fnatic rozhodně zoufat nemohou, v jejich středu lze najít hned několik herně silných osobností. Pokud jich zapojí do boje více najednou, mají k dispozici pestré možnosti strategie a variability, alternace apod., jako tomu bylo v případě Gabriela “Bwipo” Rau, který po velkou část léta vykazoval na své pozici velmi dobré výsledky a pomalu vytlačil jinou hvězdu Martina “Rekkles” Larssona. Pro dobré výsledky na Worlds je však potřeba, aby i Larsson nabral formu a ovládl svoji pozici. Za jeho upozaděním stojí především to, že v minulosti dělal velké chyby, nebo už v rané fázi hry spotřeboval velké množství resources. Zapracovat by Rekkles měl především na týmové obraně a poziční hře.

Fnatic mají na to, aby na Worlds došli daleko. Musí hrát svoji hru, strategii a nepřemýšlet nad tlakem, který je na ně, respektive jejich hráče, vyvíjen.

Vitality – blázni z mid lane

Po většinu jara a Summer Split se ve Vitality věnovali tomu, aby zapracovali na svých nedostatcích, mezi které patří zejména špatný jungling a slabá bot lane hra. Se zlepšením herního stylu se dostavily také výsledky a třetí místo v play-off Summer. Pokud chtějí Vitality na Worlds uspět, musí zopakovat své nejlepší výkony ze začátku roku – tedy nebát se velkých soupeřů na druhé straně a prezentovat se odvážnou mid lane hrou. O tu by se měl postarat především Daniele “Jizzuke” di Mauro, který na Summer Splitu doslova řádil a se soupeři se rozhodně nemazlil.

Na Worlds se ukazují nové a perspektivní hvězdy. A přestože Vitality nemají ve svém středu tolik hvězd, aby došli extrémně daleko, podívat se na to, co předvede Jizzuke, rozhodně bude síla. A zkušenosti, které tým posbírá, se budou hodit rovněž do budoucna.

G2 – chce to více aktivity

G2 patří mezi nejlepší evropské týmy všech dob, avšak na mezinárodní scéně se jim příliš nedaří. Nikdy se nedostali ze skupinové fáze Worlds, což je pro čtyřnásobné evropské mistry velmi nepříjemným mementem. Herní styl G2 není pro Worlds tím nejvhodnějším, a také proto se nedostavují výsledky – a to navíc ani na “domácí” scéně. Zaměřují se především na pozdější fázi hry, ale ztrátu, kterou naberou kvůli nečinnosti v prvních fázích hry, už nedoženou.

Kritika se snáší především na junglera Marcina “Jankos” Jankowskiho, který mnohdy působí dojmem, že neví, co si počít. Nepomůže ani ostatním členům týmu, a tak soupeř vesel získává převahu. Kromě osobních výkonů Jankos dobře nezapadl ani do soukolí vlastního týmu. Třecí plochy vznikají zejména mezi ním a hvězdou týmu Lukou “Perkz” Perkovicem.

Jankos a G2 by museli ukázat opravdu něco speciálního, pokud se chtějí někam dostat. No jo, ale jak už víme z historie, kde jinde by se to mohlo stát než právě na Worlds?

Zdroje: Dotesports.com

 Dominik Wetter

Článek napsal Dominik Wetter

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor