in ,

Dota Summit 10 se odkládá na další rok

Již desátý ročník populárního turnaje Dota Summit se odkládá na rok 2019.

 

Turnaj se měl konat 12. – 16. prosince 2018, ale kvůli nejistotě, které týmy by se zúčastnily a problému s vízy potencionálních náhradníků se turnaj odloží až na rok 2019. Přesné datum však není známo.

Spolumajitel a spoluzakladatel studia Beyond the Summit, David „Godz“ Parker oznámil na TwittLongeru, že organizátoři chtějí zachovat vysokou úroveň turnaje a proto ho musí odložit.

 

Jako náhrada Dota Summitu 10 se odehrál turnaj Can’t Believe It’s Not Summit!, ten se ale narozdíl od klasického Dota Summitu konal online. Zúčastilo se celkem 6 týmů z Evropy a CIS. Konkrétně pak Empire Hope, Team Spirit, No Pangolier, Gambit Esports, Alliance a Vega Squadron.

Do turnaje vstoupily nejlépe týmy No Pangolier a Team Spirit, které si svýmy výkony zajistily první dvě příčky ve skupině a posunuly se tak do Upper Bracketu. Tam se utkali mezi sebou a z tohoto klání vyšel vítězně Team Spirit, jenž postupoval do finále. Hráči z No Pangolier se v Lower Bracketu utkali s Alliancí, kterou bez problémů porazili 2:0 a zajistili si tak místo ve finále.

Finále vypadalo ze začátku velmi jednostranně, poněvadž hráči týmu No Pangolier dominovali hře a získali pro sebe první dvě hry. Ovšem Team Spirit se nevzdal a celou Bo5 sérii otočil na 3:2. Oba týmy se postupně zlepšují a můžeme tedy očekávat, že se časem zařadí mezi světovou špičku.

 

Michal Mašika
Zdroj: esports.com (foto)

Michal Mašika

Článek napsal Michal Mašika

Redaktor Esportsmagazin.cz, nadšenec do esportu, programování a fotbalu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor