in

Doublelift a Ninja na seznamu Forbes 30 pod 30

Když se objevil list Forbes 30 pod 30 pro rok 2019 , mnoho fanoušků gamingu a esportu bylo potěšeno. Dvě velké hráčské hvězdy, streamer Tyler “Ninja“ Blevins a hráč Team Liquid, Yiliang “Doublelift“ Peng, se objevily právě na tomto listu.

 

Pro někoho to nemusí znít zrovna jako velká událost. Ostatně minulý rok mid laner z TSM, Søren “Bjergsen” Bjerg, se objevil na seznamu jako první za esports a gaming. Tento rok je však něčím unikátní i díky trajektorii, kterou se esports a hraní obecně ubírá.

Forbes vytvořil seznam osobností v roce 2017 a jeho hlavním úkolem bylo zachytit něco jedinečného o vybraných osobách. Podtitul seznamu byl tehdy uveden jako “Využití jejich slávy ke změně“. V loňském roce byl podtitul jemně aktualizován, aby “Přetvářeli slávu na sílu něco změnit“.  A to přesně oba uvedení hráči dělají.

 

 

Ninja se zasloužil nejen o změnu, jak lidé začali vnímat hru Fortnite, ale i o to, jak sloučit hraní her se svojí kariérou. Dostal se k lidem jako Drake a Ellen Degeneres a svůj odkaz šiřil do milionů obytných místností.

Doublelift udělal seznam hlavně proto, protože je opravdu dobrý v League of Legends. Letos získal cenu NA LCS MVP.  Ale to není vše. V průběhu let se stal jednou z nejdražších a nejoblíbenějších postavou esport scény.

 

 

O jejich výkony není pochyb. To nejdůležitější co však tito dva hráči ukazují je, jak se chovají a komunikují se svojí fanouškovskou základnou. Mezi hráči a fanoušky ve videohrách existuje zvláštní vztah, na kterém je třeba pracovat a posouvat tak samotný esport kupředu. Tohle ví jak Ninja, tak Doublelift.

 

 Jiří

Zdroje: dotesports.com

Jiří Sedláček

Článek napsal Jiří Sedláček

Zakladatel EsportsMagazin.cz, fanoušek esportu, VR, blockchainu a kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor