in

Dream League Major – den osmý

Již osmý den ve Stockholmu nám ukázal prvního finalistu. Zároveň jsme se rozloučili se třemi týmy.

Úvodní zápas mezi sebou svedly celky Keen Gaming (Old chicken, –, Eleven, Kaka, Dark) a Secret (Nisha, MidOne, Zai, Yapzor, Puppey). Hráči Keen Gaming bojovali statečně, ale na světové jedničky nestačili a loučí se tak s turnajem na 5.-6. místě. Přesto je to pro tento málo známý tým velký úspěch.

Následně se utkali Virtus.Pro (Ramzes666, Noone, Pasha, Rodjer, Solo) a PSG.LGD (Ame, Xm, Chalice, Fy, xNova). Bitva to byla vskutku výjimečná. První hru získali Číňané, ale v dalších dvou poměrně dlouhých hrách se podařilo zvítězit ruskému týmu. Vicemistři světa tedy balí kufry.

Ve skupině poražených nás čekal další souboj titánů. Utkali se vítězové předchozích kol, tedy Virtus.Pro a Secret. Rusové zaskočili evropský supertým lastpickem Alchemisty a nejspíše díky tomu získali první hru. Hráči týmu Secret vrátili úder v následující hře a my jsme se mohli těšit na hru třetí. V té dominoval celek Virtus.Pro, jenž vyřadil z turnaje dalšího soupeře.


Teamwipe ze strany týmu Secret

Na závěru dne jsme byli svědky vyjímečného duelu mezi Vici Gaming (Paparazi, Ori, Yang, Fade, Dy) a Fnatic (MP, Abed, iceiceice, DJ, Jabz). Hrálo se o hodně. Na vítěze čekalo místo v grandfinále celého turnaje. První, více než hodinovou hru, ovládli hráči týmu Fnatic. Další dvě hry šly na stranu Vici Gaming, jenž si zahrají ve svém prvním finále na DPC Majoru. Fnatic padají do finále Lower Bracketu.

Dění na Majoru můžete sledovat na oficiálním streamu nebo pokud dáváte přednost česko-slovenskému komentáři, sledujte Petra „c1RcA“ Trávnika.

Zdroje: dreamhack.com

Michal Mašika

Článek napsal Michal Mašika

Redaktor Esportsmagazin.cz, nadšenec do esportu, programování a fotbalu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor