Zdroj: HLTV.org
in

DreamHack Masters Dallas 2019 – Den 2

V Dallasu pokračoval turnaj DreamHack Masters.

Další den v Dallasu znamenal další porci kvalitního CSGO. Jako první se pojďme podívat na eliminační zápasy skupiny B.

V nich se jako první utkali Renegades proti Isurus. Outsideři začali skvěle. Vybrali si pro sebe Dust 2, a to se ukázalo jako správné rozhodnutí. První polovina skončila nejtěsnějším možným rozdílem 8:7. Lepší výchozí pozici měli po CT-straně právě Isurus. Výhodu jednoho kola zúročili a dokráčeli si pro vítěsztví 16:13 na první mapě. Pak to s jejich hrou šlo ale z kopce. Renegades konečně začali předávdět CS, na který jsme od nich zvyklí. Na Miragi to byl krátký proces. Skóre 16:4 pro Renegades mluví za vše. Na Infernu to bylo od Isurus o jedno kolo lepší, ale stále jednoduché pro Australany. Ti si mohli odechnout a postupují v LB dál. Isurus se s turnajem loučí.

Dalšími týmy, které bojovaly o přežití, byly NRG a Cloud9. Oba dva celky se poměrně nečekaně ocitly v pavouku poražených. Cloud 9 si jako zahajovací mapu vybrali Dust 2. Po první polovině, kterou zvládli 11:4, sice zaváhali a skoro náskok ztratili. Nakonec ale mapu urvali pro sebe 16:10. Na Trainu to byl boj. Mapa NRG probíhala ve velice napjaté atmosféře, a to se podepsalo i na skóre, které na konci první poloviny svítilo čísly 8:7 pro T-stranu NRG. Ti nakonec na protiterorisitcké straně rozhodli mapu 16:11 a bylo srovnáno. Rozhodující třetí mapa Mirage, ale byla v režii pouze jednoho týmu. NRG smetli C9 16:3 a slavili postup do dalšího kola. Cloud 9 opouštěji další turnaj bez úspěchu.

Zdroj: HLTV.org

Bojovalo se také v LB skupiny A. Zde už byly na programu druhá kola a jako první šli na bojiště ve velice očekávaném duelu Vitality z Francie proti Ninjas in Pyjamas ze Švédska. NiP šli celkem na jistotu, když si pro sebe jako první mapu vybrali Overpass. Pick jim ale vůbec nevyšel a po svojí T-straně prohrávali 4:11. S tímto skóre už se jim nepovedlo nic udělat, a tak pouze korigovali na konečných 8:16. Vitality tak získali mapu svého soupeře a s klidnější hlavou mohli jít na svůj Dust 2. Zde CT-strana Francouzů dopadla 9:6 a vše se zdálo pod kontrolou. NiP ale vyrovnali na 11:11 a misky vah začaly padat na jejich stranu. Francouzi ale neponechali nic náhodě a vybojovali si vítězství 2:0, když nakonec Dust 2 získali 16:14. Vitality tak budou bojovat ve finále LB. NiP balí kufry.

Druhým seminfinálovým zápasem LB skupiny A byl zápas mezi North a Windigo. Fialoví absolutně nezvládli svoji mapu Dust 2. Snadno prohráli s Dány 2:16 a čekal je těžký úkol. A to sebrat mapu svému soupeři. Na mapě číslo dvě se bylo opravdu na co dívat. První polovina šla jasně na stranu teroristů, tedy North. Stejným poměrem ale zvládli Windigo svoji ofezívu a šlo se do prodloužení. Nakonec rozhodlo až prodloužení číslo tři, kdy North rozhodli zápas poměrem 25:22 a eliminují tak Windigo ze soutěže. Utkají se s Vitality ve finále LB.

Zdroj: HLTV.org

Seminifnále vítězů skupiny B čekalo G2 a ENCE. Skvěle hrající celky nabídly vyrovnanou třímapovou sérii. ENCE si pohlídali, jak už u nich bývá zvykem, svůj Train a po vyrovnané první polovině, kdy prohrávali s G2 6:9, získali v polovině druhé na defenzivní straně potřebných deset kol a vedli 1:0 po skóre 16:11. G2 byli zase silní na Dustu 2, kde ovládli první polovinu 12:3 a Finům bylo na pouštní mapě dost horko. ENCE zvládli už jen korigovat na konečných 8:16. Bylo srovnáno a šlo se na mapu Nuke, na které jsou oba celky silné. Lépe ale začali ENCE a CT-stranu vyhráli 12:3. Pouhá tři kola od Francouzů ve druhé polovině znamenala, že ENCE slaví postup do play-off. G2 padají do semifinále LB k NRG.

Posledním zápasem dne bylo klání mezi celky FURIA a fnatic. Favorité byli hráči ze Švédska, ale Brazilci zatím na turnaji ukazovali skvělý CSGO. A pokračovali v tom i nadále. Na Miragi, kterou si vybrali Fnatic, opanovali Brazilci už první polovinu 9:6 a na T-straně dodali potřebný počet kol, aby získali mapu pro sebe 16:12. Fnatic tak museli bojovat o třetí mapu na Nuku. Začátek jim ale vůbec nevyšel a absolutně nezvládali svoji defenzívu. To se na Nuku trestá, zvlášť když FURIA vedli už 11:4. Fnatic nezvládli ani svoji teroristickou stranu a po konečném skóre 12:16 padají do LB k Renegades. FURIA tak mají jisté play-off.

Zdroj: HLTV.org

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor