in

Druhý týden CWL Pro League je za námi

Druhý týden CWL Pro League je za námi a známe tak kompletní výsledky Divize A.

První týden nejprestižnější ligy v kompetitivním Call of Duty přinesl spousty překvapivých výsledků. Favorité postupně všichni prohráli v zápasech s outsidery a nováčky.Ve druhém týdnu  se očekávalo, že se pořadí Divize A pořádně zamíchá.

 

Druhý týden odstartoval duel mezi UYU a Evil Geniuses. UYU mají za sebou průměrný start a drží střed tabulky. To EG zažívají start katastrofální, kdy z pěti zápasů nevyhráli ani jeden a s Luminosity jsou „kotvy“ u dna. Evil Geniuses ale začali skvěle. Hardpoint na Gridlocku zvládli exkluzivním výsledkem 250-38 a konečně se mohli poplácat po zádech za dobře odvedený výkon. Radost ale dlouho netrvala. Hacienda SnD zvládli lépe UYU 6-3 a bylo srovnáno. Control na Seaside šel taky pro UYU celkem bez problémů 3-1. Na čtvrté mapě EG hledali odpověď, ale marně. Jejich prohra 180-250 tak znemanala vítězství UYU 3:1.

Druhý zápas dne nabídl velmi zajímavý duel. Gen.G byli zatím v lize stoprocentní, naopak Luminosity se do druhého týdne protrápili. Co se týče psychické pohody, byli určitě favorité Gen.G, ale když to vezmeme podle papírových předpokládů, stále měli navrch Luminosity. Frequency Hardpoint zvládli lépe LG, když si připsali výhru 250-147. Gridlock SnD šel zase na stranu Gen.G 6-3. LG tak tak zvládli Control na mapě Frequency, když drama překlopili na svou stranu a vyhráli 3-2. Gen.G ale chtěli pokračovat ve stoprocentní bilanci a srovnali na čtvrté mapě Gridlock Hardpoint 250-168. Pátá hra byla na světě. Luminosity bojovali, co to šlo, ale nakonec si nedokázali připsat první výhru. Naopak utrpěli pátou porážku v řadě.

Boje o pozice v tabulce Divizie A pokračovaly další den a to ve velkém stylu. Hned ze startu proti sobě nastoupili Midnight proti Team Reciprocity. Midnight jsou velkým překvapením letošní CWL Pro League. Při své premiéře si připsali hned několik nezanedbatelných vítězství a byli zatím stoprocentní stejně jako Gen.G. Pro Reciprocity to tedy znamenalo velkou dřinu, pokud si chtěli připsat další vítězství. Arsenal Hardpoint zvládli lépe Midnight 250-184 a vypadalo to, že budou pokračovat v přesvědčivých výkonech. Na SnD a také na Arsenalu to byl boj o každé kolo, který dospěl až do jedenácté hry, kterou urvali Reciprocity. Seaside Control probíhal podobně jako mapa předchozí. Boj o každou pozici a o každý kill vyvrcholil v kole pátém, které také získali Reciprocity a ujali s tak vedení 2:1 v sérii. Midnight se nevzdali a vyrovnali na 2:2 po úspěšném Hardpoitu na mapě Hacienda, jenž získali 250-144. Rozhodovalo se tedy na mapě páté. Frequency SnD bylo perfektním zakončením zatím nejvyrovnanější série, kterou jsme mohli doposud v letošní sezóně vidět. Vítězný bod si nakonec v jedenáctém kole připsali Reciprocity, kteří tak slaví velice důležité vítězství. Zároveň sebrali Midnight neporazitelnost, což by se mohlo v budoucích zápasech podepsat na jejich sebevědomí.

 

 

Program pokračoval dále duelem mezi UYU a Gen.G. Generation Gaming nezvládli první mapu a prorávali tak 0:1 po tom, co UYU získali Arsenal Hardpoint 250-208. Na druhé mapě se Gen.G povedlo vyslat docela jasnou zprávu ostatním týmům, že Payload SnD je jejich území a smetli UYU 6-0. Gridlock Control už byl jiná písnička. Vyrovnaný průběh třetí mapy nakonec ve svůj prospěch otočili Gen.G a výhrou 3-2 se zajistili vedení 2:1. Vše stvrdili na Gridlock Hardpoint, kde UYU nebyl schopni odpovědět na přesnou hru protivníků a prohráli 213-250. Gen.G tak pokračují ve spanilé jízdě Divizí A.

Šlágr dne byl jednoznačně zápas mezi OpTic Gaming a Red Reserve. Historicky nejlepší celek CoD proti nejlepšímu evropskému celku. OpTic získali první mapu Gridlock Hardpoint 250-186. Do vedení 2:0 šli po skvěle zvládnuté koncovce Payload SnD, kde zvítězili 6-4. Gridlock Control byl naopak v režii Red Reserve, kteří snížili na 1:2 po výhře 3-1. OpTic si ale vítězství pohlídali, ale bylo to velice těsné. Málem bylo srovnáno na 2:2. OpTic ale s trochou štěstí zvládli vypjatý konec čtvrté mapy 250-248.

Úterní sérii zápasů zakončili Luminosity proti Evil Geniuses. Souboj na dně tabulky o to, kdo si konečně připíše první výhru a alespoň trochu se bude moci utěšovat, že to není zase tak hrozné. Seaside Hardpoint byla bitva do poslední vteřiny, kterou zvládli Evil Geniuses 250-233. Luminosity se povedlo vyrovnat na Hacienda Search and Destroy, kde zvládli jako první dosáhnout šesti, zatímco EG dosáhli pouze tří. Gridlock Control byl také vyrovnanou mapou. O tom, kdo půjde do vedení 2:1 se rozhodovao až v pátém kole, které vyznělo lépe pro Luminosity. EG poté dokázali srovnat na 2:2 po velice jednoznačním Hardpointu na mapě Arsenal 250-99. Jak příhodné, že pátá mapa rozhoduje o prvním vítězství „nejhorších“ týmů tabulky. Závěr si lépe pohlídali Luminosity Gaming a Gridlock SnD zvládli 6-4.

 

 

Středeční hrací den odpálili UYU a Team Reciprocity. Boj o střed tabulky začali lépe UYU. Zvládli lépe Seaside Hardpoint 250-216. Těsnou bitvu na mapě druhé Gridlock SnD zase zvládli Reciprocity, kdy se rozhodovalo až v kole jedenáctém. UYU si bez problémů udrželi Seaside control 3-0. Reciprocity okamžitě srovnali a Arsenal Hardpoint vyhráli 250-198. Rozhodovala tedy opět pátá hra, ve které se do rozhodujícího náskoku dostali UYU a pohlídali si vítězství v sérii výsledkem 6-2.

Zápas mezi Red Reserve a Evil Geniuses a měl jednoznačný průběh. EG se zkrátka nedokáží chytnout a tuto sérii ztratili poměrně rychle. Gridlock Hardpoint šel výsledkem 250-185 pro RR. Stejně tak Hacienda SnD, tentokrát 6-2. Jediná vyrovnanější mapa byl Control na mapě Gridlock. Těsně ji ale opět zvládli Red Reserve a zajistili si tak vítězství 3:0.

Luminosity teď čekali Midnight a LG rozhodně nebyli favorité, když vezmeme v potaz jejich dosavadní herní projev. Call of Duty je ale plné překvapení a popírání předpokládů, obzvlášť v letošní sezóně. Luminosity se konečně rozehráli. Frequency Hardpoint zvládli poměrně jednozančně 250-116. Search and Destroy na Haciendě dopadl 6-2 pro LG. Vedení 2:0 proměnili ve vítězství na Frequency Cotrol, kdy mapu získali 3-0. Luminosity tak konečně převedli hru, kterou jsme od nich očekávali celou dobu a snad se u nich blýská na lepší časy.

 

 

Skvělý zápas sehráli OpTic Gaming spolu s Gen.G. Hardpoint na mapě Gridlock byla bitva, kterou lépe zvládli Gen.G 250-232. Payload Search and Destroy probíhal také velice vyrovnaně. Týmy se tahaly o každý bod, ale ten hlavní, šestý stáhli pro sebe hráči Gen.G. 6-4. OpTic Gaming, tak potřebovali předvést reverse-sweep aby si připsali další výhru. Začali skvěle a třetí mapou snížili na 1:2 po výsledku 3-1. A dokonce přišlo i na vyrovnání na 2:2, kdy OG zvládli Hacienda Hardpoint 250-139. OpTic Gaming ale skvělý obrat nezvládli. Gen.G vyhráli pátou mapu 6-2 a zůstávají tak dále stoprocentní. Připsali si cenný skalp a jejich sebevědomí je tak na vrcholu.

Poslední hrací den Divize A odstartovali UYU proti Red Reserve. Arsenal Hardpoint získali Red 250-205. Hacienda SnD téměř spadlo pro UYU, ale Red Reserve mapu otočili a zvítězili 6-5. Control na Gridlocku byl taky velice těsný, ale znovu se šťastnějším koncem pro nejlepší evropský celek. RR tedy zvítězili 3:0.

To, na co všichni čekali, přišlo. Gen.G vs. Midnight. Týmy, které jsou zatím největším překvapením ligy. Celky, které mají skalpy nejlepších týmů světa, ne-li historie a vedou tabulku. Boj nováčků odstartovali lépe Midnight, když zvládli dominantím výkonem Hardpoint na Arsenalu 250-123. Gen.G ale stejně dominantně získali mapu druhou a skvělé rotace na Gridlock SnD jim zajistily výsledek 6-1 v jejich prospěch. Seaside Control byl velice důležitý. Kdo by získal tuto mapu, šel by jednak do vedení a jednak by měl velkou psychologickou výhodu před nástupem na mapu čtvrtou. Oba týmy si toho byly vědomy a tak se bojovalo o každou pozici. Koncovku ale zvládli lépe Midnight a šli tak do vedení. Gridlock Hardpoint už byl o něco jasnější záležitostí a souboj nováčků tak zvádli lépe Midnight. HP vyhráli 250-167 a uštědřili tak Gen.G první porážku v lize.

 

Photo by Robb McCormick Photography (www.robbmccormick.com)

 

Team Reciprocity bojovali o udržení se ve středu tabulky s posledním týmem divizní části Evil Geniuses. A bojoval marně. EG si konečně připsali první výhru v CWL Pro League. Seaside Hardpoint znamenal vedení EG po výsledku 250-224. Každopádně Reciprocity jim dali studenou sprchu na Gridlock SnD a nadělili jim, pokud použijeme tenisovou terminologii, „kanára“. Pak už byli jen EG. Arsenal Control 3-0 a Frequency Hardpoint 250-126 znamenali, že EG vítězí. Reciprocity tak padají ke dnu tabulky. Pořád ale nejsou poslední.

Velké finále se vším všudy. I tak by se dal označit poslední zápas Divize A. OpTic Gaming proti Luminosity Gaming. Pikantní souboj dvou obrovských favoritů a papírově nejsilnějších celků. Ovšem každý v úplně jiné situaci. Zápas byl o to zajímavější, že Formal z LG je bývalým hráčem OG a rád by svým bývalým spolhráčům ukázal, že jeho nový tým na to má. Začátek ale nevyšel pro LG nejlépe. Hacienda Hardpoint vyhráli OpTic Gaming 250-181 a Gridlock SnD zase 6-3. Stav 2:0 pro OG byl už pro Luminosity kritický. Ale tým kolem Formala se nevzdal. Control na Gridlocku zvládli 3-1. Snížili tak na 1:2. Čtvrtou mapu Frequency Hardpoint zvládli LG s přehledem 250-121 a najednou bylo vyrovnáno. Poslední hru v zápase těchto dvou velikánů CoD byl splněným snem fanoušků. A co víc, rozhodovalo se v jedenáctém kole. Luminosity Gaming zvládli perfektní reverse-sweep, a i když s trochou štěstí, které k tomu tak trochu patří a přeje připraveným, porazili favorita a dali celému CoD světu vědět, že jsou zpátky!

 

 

Tak to byl druhý týden CWL Pro League, který nám ukázal jaké zůstane pořadí týmů v Divizi A. Divize B začíná jíž příští týden a rozhodně se bude na co dívat!

 

Zdroje:
twitter.com/CODWorldLeague (foto)
callofduty.com (foto)
dotesports.com (foto, výsledky)

 Petr Utíkal

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor