in

EA daruje 1 milion dolarů pozůstalým po střelbě v Jacksonville

Střelba v Jacksonville během turnaje v Madden 19 si bohužel vyžádala 11 zraněných a 2 mrtvé. A právě rodinám těchto dvou obětí se společnost Electronic Arts rozhodla darovat dohromady $1 million.

Osudnou neděli 26. srpna přišli o život Eli „Trueboy“ Clayton a Taylor „spotmeplzzz“ Robertson, když další z účastníků turnaje v sérii Madden začal střílet po svých soupeřích a nakonec stejnou zbraní spáchal sebevraždu. V prohlášení, které EA umístila na Twitter, stojí, že „události v Jacksonville budou mít navždy dopad na herní komunitu.“

„Nikdy nemůžeme zcela pochopit bolest, kterou procházejí ostatní lidé, stejně jako neznáme odpovědi, po kterých by se nám úplně ulevilo. Přes to všechno nás naše komunita opět inspirovala. Způsob, jakým naše komunita pracuje, setkává se a podporuje všechny, kteří jsou touto tragédií zasaženi, je neskutečně povznášející. Chceme se také zapojit,“ napsala společnost.

Související články:  3 mrtví a 11 zraněných během střílení v Jacksonville

 

Fond pro podporu obětí

Vývojáři proto založili fond Jacksonville Tribute, který bude sloužit pro podporu všech traumatizovaných účastníků, včetně rodin Claytona a Robertsona. První příspěvek ve výši 1 milion USD vložila do fondu právě EA. Livestream na počest obětí je naplánován na 6. září. „Vyslyšeli jsme prosby mnoha z vás, kteří by chtěli podporovat oběti a ukázat, že tato hrozná událost nás nepoznamená, ale přispěje k tomu, aby naše komunita byla ještě silnější,“ píše EA. „S mnohými z vás už spolupracujeme, abychom mohli tento livestream uskutečnit.“ Více podrobností bude sděleno ve velmi brzké době.

Po střelbě EA zrušila zbývající kvalifikační duely turnaje v Madden Classic, které se měly odehrávat během září. To však neznamená, že by Madden šampionát zanikl. Komisař pro Madden Matt Marcou ve svém prohlášení potvrdil, že se série zase vrátí. „Milujeme tuto hru a naši komunitu,“ napsal Marcou.

Zdroje: Dotesports.com

 Dominik Wetter

Článek napsal Dominik Wetter

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor