in

ENCE vítězí na Dreamhack Open Winter 2018

V Grandfinále se střetli čím dál lépe hrající ENCE z Finska a překvapení Dreamhacku z Jihoafrické republiky Bravado.

Před finále se spekulovalo, zda se podaří týmu Bravado dokončit spanilnou jízdu turnajem a zvednout pohár nad hlavu. Přece jenom porazili týmy jako OpTic nebo G2, tak proč by nemohli padnout i favorité z Finska.

 

Jízdu za titulem odstartovala mapa Train, kterou si vybrali ENCE. Výběr mapy nebyl překvapivý, ENCE hrají Train skvěle. Sedí hlavně main AWP hráči Finů alluovi. Už na T-side měli ENCE převahu a první polovinu vyhráli 10:5. Nebyl to ale nezvratitelný výsledek. Obrat první mapy se ale nekonal. Finský celek si pohlídal náskok v prvním pistolovém kole druhé poloviny a pokračoval za vedením 1:0 v sérii. Bravado se snažili vzdorovat a zvrátit průběh první mapy, ale marně. Zvládli přidat jen další 4 kola a to nestačilo. Skóre 16:9 znamenalo, že jsou ENCE o krok blíž k titulu.

 

 

Druhá mapa Inferno už Jihoafričanům vůbec nevyšla. I když šlo o jejich pick, nebyli se schopni dostat do zápasu a poslat tak souboj o titul na třetí mapu. ENCE od začátku dominovali a nepovolili týmu Bravado víc jak 5 kol. Vítězstvím 16:5 na Infernu si Finové zajistili vítězství na DreamHack Open Winter 2018.

 

Vítězství na turnaji a 50 000 dolarů tedy berou ENCE. Pro tým Bravado to byl vstup do světového Counter-Striku, a že to byl vstup v plné parádě.

 

 Petr Utíkal

Zdroj : HLTV.org (foto)

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor