in

ENCE vítězí na StarSeries i-League Season 6

Grandfinále nabídlo možná až nečekaně vyrovnané klání. Kdo se před začátkem turnaje domníval, že mousesports potvrdí formu z New Yorku nebo že se Gambit zvednou a ukážou svoji A-game, šeredně se pletl. Základní skupiny se pro favority nevyvíjely dobře a play-off zvládli nejlépe finští ENCE a rusko-ukrajinští Vega Squadron.

 

První mapa Train, kterou pro sebe pickli ENCE se v první polovině vyvíjela podle jejich představ a na CT-side si připsali 10 kol. Nicméně Vega Squadron odpověděli ještě lépe a velice těsně sebrali mapu pro sebe poměrem 16:14.

 

Rusko-ukrajinský celek pro sebe zvolil Inferno. Jestli si na této mapě věřili, nebylo to rozhodně vidět. ENCE na teroristické straně získali 12 kol a s výhrou VS na druhé mapě to nevypadalo dobře. Finští mladíci udělali na CT-side s protivníky krátký proces (16:6) a bylo vyrovnáno.

 

 

Za stavu 1:1 se šlo na finský pick, legendární mapu Dust2. První polovina byla velice vyrovnaná. ENCE na CT-side vzali 8 kol, Vega Squadron na T-side velice solidních 7 kol. Druhá polovina nabídla přelévání momenta tam a zpátky. Vyhrané kolo ENCE střídalo vyhrané kolo Vega Squadron. Do rozhodujícího trháku nakonec nastoupili finové a ujali se vedení 2:1 po vítězství na Dustu 16:12.

 

Vega Squadron na Dust2 cítili šanci, bohužel to nevyšlo a bylo na nich aby ukázali, že jsou psychicky odolní a zvládnou sérii poslat na pátou mapu. Těsně to zvládli. Na čtvrté mapě klání, mapě Mirage, sice prohráli první polovinu 9:6, ale v polovině druhé na CT-side ukázali sílu a otočili nepříznivé skóre na 16:12, kdy ENCE povolili pouze 3 kola.

 

Bylo to tady. Kyjev se chystal na závěrečnou mapu BO5 série, odkud si vítěz odveze 125 000 dolarů.

ENCE byli favorité. Přece jenom odehráli více vyrovaných a podobně vypjatých zápasů a zkušený allu měl svým mladším kolegům co nabídnout. Vega Squadron naproti tomu byli ve svém první finále vůbec a dá se říct, že před domácím publikem, které je srdečně hnalo vpřed.

 

Left over byla mapa Overpass. ENCE zařadili vyšší rychlostní stupeň a svoji T-side získali s přehledem 12:3. S šancemi VS to začalo vypadat bledě. Rusko-ukrajinský tým se ale nehodlal vzdát. Zvítězil v pistolovém kole druhé poloviny. Povedlo se jim získat ještě 6 kol, ale to bylo vše. Za stavu 15:9 xseveN svým triplekillem zajistil vítězství mladého finského celku!

 

 

ENCE se tak stávají překvapivými vítězi Kyjevského turnaje a odváží si 125 000 dolarů. Oba týmy předvedli skvělý a troufám si říct světový Counter-Strike a bude zajímavé tyto dva celky sledovat dále.

 

 Petr Utíkal

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor