in ,

ESL event v Katowicích se rozroste o Fortnite sekci

Přichází oficiální Fortnite esport. ESL Katowice Royale. 

Organizace ESL je populární pro pořádání online i LAN turnajů po celém světě v každé dostupné kompetitivní hře. Pokud se Vaše hra dostane na soupisku esportů pro ESL, můžete si být jisti, že pouze poroste.

To se nyní podařilo i Fortnite. Dlouho se spekulovalo, jestli je Fortnite vhodnou hrou pro kompetitivní hraní. Samotní vývojáři z Epic Games nechtěli do této oblasti příliš zasahovat a jejich cílem bylo držet se dlouhodobě pouze komunitní hry a PvE. Avšak úspěch PvP módu Battle Royale překvapil všechny, a tak byli částečně donuceni změnit svůj úhel pohledu na Fortnite Competitive a herní studio se začalo poohlížet po možnostech turnajů a pravidelných zápasů.

Vtom přichází do hry ESL. Jejich značka a tyto tři písmena jsou pro všechny hráče spojeny s těmi největšími herními eventy, které se na světě pořádají. Jejich turnaje pravidelně navštěvují miliony fanoušků. Nyní došlo k dohodě mezi Epic Games a ESL o přiřazení hry Fortnite k již tak obrovskému eventu v polských Katowicích. Spojení tak dalo vzniknout eventu ESL Katowice Royale.

Tento rok se v Katowicích budou pořádat dva hlavní Fortnite turnaje. První turnaj bude pro nejlepší hráče Polska o 100&nbps;000 $, konat se bude 23. a 24. února. Druhý proběhne o pár dní později a bude v něm bojovat 100 hráčů z celého světa o prize pool 500 000 $, jenž se odehraje 1. až 3. března.

K tomu všemu připravuje Epic Games 100 herních sestav a 100 PS4 sestav pro hraní přímo na místě, pokud se rozhodnete přijít jako návštěvník. Budete moci otestovat svoé schopnosti v menších soutěžích a různých minihrách, které budou připraveny jako doprovodný program.

Epic Games ani ESL nechtějí nic ponechat náhodě a investují do turnajů velké množství vlastních prostředků. Prozatím to vypadá, že Fortnite na esport scéně nedělá pouze menší krůčky začátečníka, přeci jen existuje oficiálně pouze půl roku, avšak dělá přímo obrovské skoky kupředu a my se těšíme co všechno nám nová hra může nabídnout.

 

Prokop Krčma

 

Zdroj: esl.com (foto)

https://www.eslgaming.com/article/esl-katowice-royale-featuring-fortnite-joins-iem-expo-2019-4167

Článek napsal Prokop Krčma

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor