Zdroj: twitter.com/ESLDota2
in

ESL One Birmingham – den druhý

Druhý den na ESL One Birmingham 2019 přinesl několik nečekaných výsledků

Skupina A

První zápas dne spolu sehráli TNC (Gabbi, Armel, Kuku, Tims, Eyyou) a OG (Ana, Topson, Ceb, Jerax, Notail). Po naprosto jednostranné hře v podání TNC měli Filipínci velkou psychickou výhodu. Ta jim ale nepomohla a OG dokázali získat druhý bod, který série nabízela.

Poté vyzvali Vici Gaming (Paparazi, Ori, Yang, Fade, Dy) Ninjas in Pyjamas (Ace, Fata, 33, Saksa, ppd). Číňané v této sérii potvrdili, že jsou stále na vrcholu a je s nimi nutné počítat. Zvítězili v sérii 2:0.

V dalším utkání na sebe narazily týmy Forward Gaming (Yawar, CCnC, Sneyking, MSS, Pieliedie) a Liquid (Matumbaman, Miracle, MindControl, Gh, Kuroky). Zoufalí Forward Gaming získali v prvním dni pouze jeden bod, a tak jich nyní potřebovali vybojovat co nejvíce. První hra jim nevyšla, favorité si průběh pohlídali. FG změnili strategii a dokázali získat alespoň druhý bod. Konečný stav je tedy 1:1.

Forward Gaming si dali malou pauzu a hned šli zase do boje. Tentokráte měli před sebou zápas s NiP. Jejich sny o setrvání v turnaji se však rozplynuly po hořké porážce 2:0 od evropského celku.

Následně dobře rozjetí Vici Gaming vyzvali OG. Jejich precizní hra jim zajistila vítězství v první hře. Ve hře druhé se trochu zapotili, ale přesto dokázali OG porazit. V tuto chvíli již měli VG zajištěný postup do Upper Bracketu.

V posledním měření sil se předvedli TNC a Liquid. Filipínská Dota, jak jsme mohli vidět z předchozích zápasů, je schopna držet krok se zbytkem světa. Matumbamanova Broodmother nadělala velkou paseku na první mapě a zajistila evropskému celku výhru. TNC ovládli druhou hru a remizovali, stejně jako ve všech svých předchozích sériích.

Skupina B

Jako první se nám ve skupině B představili švédští Alliance (Madara, Micke, Boxi, Taiga, Insania) v souboji s PSG.LGD (Ame, Maybe, Chalice, Fy, xNova). Alliance zoufale potřebovali body, papírově však byli mnohem slabší než Číňané. Papírové předpoklady však nic neznamenají. Alliance si dokázali pohlídat vítězství 2:0 a zůstala jim šance na setrvání v turnaji.

Další utkání by se dalo přirovnat k souboji Davida a Goliáše. Gambit Esports (Daxak, Afoninje, AfterLife, Immersion, Fng) vyzvali tým Secret (Nisha, MidOne, Zai, Yapzor, Puppey). V tomto případě snadno zvítězil Goliáš, poté co dvakrát vsadil na Carry Svena.

Následně jsme viděli Evil Geniuses (Arteezy, Sumail, s4, Crit, Fly), jak bez problému porazili Keen Gaming (Old chicken, –, Eleven, Kaka, Dark) 2:0.

Hned poté opět nastoupili Keen Gaming, tentokrát k zápasu se světovými jedničkami Secret. Opět to vypadalo, že Číňané odejdou jako zpráskaní psi. První hru prohráli na celé čáře. Druhou mapu se jim však povedlo předvést velmi slušné výkony a získat ze série alespoň jeden bod.

PSG.LGD potřebovali vyhrát nad Gambit Esports, aby přeskočili v tabulce tým Secret a šli rovnou do Upper Bracketu. To se jim povedlo ve dvou poměrně rychlých hrách, ve kterých ukázali, že patří ke světové špičce.

Poslední zápas definitivně zničil naděje Alliance na postup do Lower Bracketu, když prohráli proti Evil Geniuses, kteří pokračovali ve spanilé jízdě skupinovou fází. Dosud neprohráli jedinou hru.

Michal Mašika

Článek napsal Michal Mašika

Redaktor Esportsmagazin.cz, nadšenec do esportu, programování a fotbalu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor