Zdroj: ESL
in

ESL One Birmingham – den pátý

Tento den opustily anglický turnaj další dva týmy

Zbylo nám posledních pět týmů a my jsme museli říci dvěma sbohem. Také jsme zjistili, který tým bude jako první v grandfinále.

Nejprve se odehrálo druhé kolo Lower Bracketu. Tam vyzvali TNC (Gabbi, Armel, Kuku, Tims, Eyyou) tým Secret (Nisha, MidOne, Zai, Yapzor, Puppey). Ani jeden z týmů nehodlal z turnaje vypadnout, a tak jsme byli svědky skvělé Doty. První hru se podařilo získat evropskému celku, který se postupně rozehrával k výborným výkonům. Radost z výhry jim překazila druhá mapa, na které zazářili Filipínci. Jejich lastpick Snipera se ukázal jako geniální tah. Srovnali tak sérii na 1:1. Vzít týmu Secret jednu hru je obtížné, vzít jim dvě hry je téměř nadlidský úkol. TNC se snažili, ale na světové jedničky neměli. Loučí se tak s turnajem.

Zdroj: ESL

Poté začal boj o grandfinále. Stanuly proti sobě dva extrémně nadané týmy. Evil Geniuses (Arteezy, Sumail, s4, Crit, Fly) vyzvali poslední čínský tým v turnaji, a to PSG.LGD (Ame, Maybe, Chalice, Fy, xNova). Číňané byli jediní, kteří dokázali ve skupinové fází EG porazit, byli tedy mírnými favority. Drobná psychická výhoda jim však vůbec nepomohla. Perfektní výkony Sumaila na Leshracovi a obzvláště ve druhé hře Arteezyho Naga Siren zničily Číňany 2:0. EG se konečně vyhnuli třetímu místu.

V posledním klání dne vyzvali Gambit Esports (Daxak, Afoninje, AfterLife, Immersion, Fng) tým Secret, který jel na vítězné vlně. Ruští outsideři neměli co ztratit a na jejich hře byla vidět velká snaha. Ovšem na Secret to zdaleka nestačilo. Ti hrají v úplně jiné dimenzi a málokdo jim může být důstojným soupeřem. Snadno si pohlídali sérii 2:0. Gambit Esports vypadávají z turnaje.

Michal Mašika

Článek napsal Michal Mašika

Redaktor Esportsmagazin.cz, nadšenec do esportu, programování a fotbalu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor