Zdroj: ESL
in

ESL One Birmingham – den první

Odstartovalo ESL One Birmingham 2019

Nejprestižnější turnaj roku mimo DPC sezónu odstartoval skupinovými zápasy hranými Bo2 sériemi.

Skupina A

Úvodní duel spolu svedly týmy Liquid (Matumbaman, Miracle, MindControl, Gh, Kuroky) a Vici Gaming (Paparazi, Ori, Yang, Fade, Dy). První hru totálně ovládl čínský celek, zvítězil už ve 23. minutě. TL se však nehodlali vzdát a druhou hru získali ve svůj prospěch.

Následný souboj svedly dva evropské týmy. Ninjas in Pyjamas (Ace, Fata, 33, Saksa, ppd) vyzvali OG (Ana, Topson, Ceb, Jerax, Notail). I zde se ukázala vyrovnanost týmů. V první hře vsadili NiP na Spectru a vyšlo jim to. Stejnou strategii se pokusili aplikovat i na druhé mapě. Tam ale nedokázali překonat mid-game. OG tak vyrovnali stav na 1:1.

Zdroj: ESL

Další série ukázala souboj TNC (Gabbi, Armel, Kuku, Tims, Eyyou) a Forward Gaming (Yawar, CCnC, Sneyking, MSS, Pieliedie). Od obou celků se na turnaji nečekají zázraky, ale jejich předvedené výkony byly velice slušné. Rozešli se po zasloužené remíze 1:1.

Následně se utkali TL s NiP. Obě hry byly vyrovnané a napínavé. První se podařilo získat týmu Liquid, druhá šla na stranu Ninjas in Pyjamas.

V další sérii se předvedli Vici Gaming a TNC. Přestože se očekávalo snadné vítězství 2:0 z čínské strany, TNC neházeli po první prohrané hře flintu do žita. Na druhé mapě zabojovali a urvali si cenný bod.

Zdroj: ESL

Závěrečným zápasem skupiny se stalo klání mezi OG a Forward Gaming. Mistři světa opět nabírají formu. Dokázali vyhrát nad papírově velmi silným celkem a získat tak 2 cenné body.

Skupina B

Hned první zápas druhé skupiny nám přinesl skvělou podívanou. Světové jedničky z týmu Secret (Nisha, MidOne, Zai, Yapzor, Puppey) vyzvali bezkonkurenčně nejlepší americký celek Evil Geniuses (Arteezy, Sumail, s4, Crit, Fly). Očekávala se výhra evropského supertýmu, ovšem EG měli jiné plány. Ačkoli Drow Ranger dostala obrovský nerf, EG ji stále považují za silnou. Dokázali s ní vyhrát první hru. Druhou mapu získali rovněž EG po velice dobrém výkonu. Takový výsledek čekal málokdo.

Další klání proti sobě postavilo dva čínské týmy – PSG.LGD (Ame, Maybe, Chalice, Fy, xNova) a Keen Gaming (Old chicken, –, Eleven, Kaka, Dark). PSG.LGD potvrdili roli favorita a připisují si 2 body. KG budou muset na první zářez na pažbu ještě počkat.

Zdroj: ESL

Třetí zápas skupiny B přinesl souboj outsiderů. Alliance (Madara, Micke, Boxi, Taiga, Insania) vyzvali Gambit Gaming (Daxak, Afoninje, AfterLife, Immersion, Fng). Ruský celek předvedl skvělou Dotu a zaslouženě zvítězil 2:0.

V dalším klání jsme mohli opět vidět EG, tentokrát proti Gambit Gaming. Severoamerický celek si pohlídal obě hry a získává tak další 2 body.

Zdroj: ESL

Souboj titánů. Tak by se dalo nazvat utkání mezi PSG.LGD a Secret. Číňané dokázali urvat první bod a získat tak třetí výhru v řadě. Evropský celek se však nehodlal vzdát a sérii po velmi povedené hře vyrovnal.

Závěrečný zápas turnaje sehrály týmy Alliance a Keen Gaming. V první hře se na straně KG objevil Mars, hrdina nedávno přidaný do kapitánského režimu. V kombinaci s Drow Ranger a Troll Warlordem dokázal prolomit obranu švédského celku a získat první bod. Další hra byla jednostrannější. Číňané ukončili mapu poměrně rychle a připisují si 2 body. Alliance zůstává na nule.

Michal Mašika

Článek napsal Michal Mašika

Redaktor Esportsmagazin.cz, nadšenec do esportu, programování a fotbalu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor