Zdroj: ESL
in

ESL One Birmingham – den třetí

Třetí den v Birminghamu byl ve znamení posledních zápasů skupinové fáze a prvních kol Upper Bracketu

Skupina A

Úvodní zápas spolu sehráli OG (Ana, Topson, Ceb, Jerax, Notail) a Liquid (Matumbaman, Miracle, MindControl, Gh, Kuroky). Liquid s přehledem získali první hru a už to vypadalo na snadnou výhru. To by však nebyli OG, aby neotočili zdánlivě prohranou hru. Uhráli tak remízu.

Dále pokračovali rozjetí TNC (Gabbi, Armel, Kuku, Tims, Eyyou) ve své spanilé jízdě. Urvali vítězství proti evropskému celku Ninjas in Pyjamas (Ace, Fata, 33, Saksa, ppd) a zajistili si tak postup do Upper Bracketu.

Závěrečný zápas skupiny postavil Vici Gaming (Paparazi, Ori, Yang, Fade, Dy) proti trápícím se Forward Gaming (Yawar, CCnC, Sneyking, MSS, Pieliedie). Číňané se mohli na hru úplně vykašlat, Upper Bracket už měli zajištěný. Zato FG potřebovali vyhrát, aby nebyli eliminováni. To se jim však nepovedlo a VG získali další dva body do své sbírky.

Skupina B

První zápas skupiny B mezi Secret (Nisha, MidOne, Zai, Yapzor, Puppey) a Alliance (Madara, Micke, Boxi, Taiga, Insania) přinesl nejdelší hru celého turnaje. Secret měli obrovský náskok, přesto se jim nedařilo hru ukončit. Nakonec hru ukončili po 85 minutách. Jejich výhoda na zlaťáky přesáhla neuvěřitelných 84 000 zlatých. S velkou pravděpodobností se něco takového v profesionální hře ještě nestalo. Druhou hru si již světové jedničky pohlídaly a zvítězily 2:0.

Evil Geniuses (Arteezy, Sumail, s4, Crit, Fly) vyzvali PSG.LGD (Ame, Maybe, Chalice, Fy, xNova). EG zatím na turnaji neprohráli ani jednu hru a postup do Upper Bracketu již měli zajištěn. Dost možná se to podepsalo na jejich výkonu, prohráli poměrně rychle 2:0.

Poslední zápas skupiny proti sobě postavil Keen Gaming (Old chicken, –, Eleven, Kaka, Dark) a Gambit Gaming (Daxak, Afoninje, AfterLife, Immersion, Fng). Gambit nepředváděli během skupin zvláště dobré výkony a šlo jim o všechno. Pokud chtěli postoupit do play-off na úkor svých soupeřů, museli vyhrát. To se jim také povedlo. Keen Gaming jedou domů.

Upper Bracket

O zajištění třetího místa se utkaly Evil Geniuses a TNC. Filipínci na své soupeře tvrdě nastoupili a nedali jim šanci dýchat. Touto strategií získali první hru Bo3 série. Druhá mapa byla velmi napínavá, vyhrát mohl až do konce kdokoli. Pevnější nervy se podařilo udržet americkému celku, který tak srovnal na 1:1. EG využili psychickou výhodu a porazili TNC 2:1. Nedá se ovšem Filipíncům upřít velké zlepšení za posledních několik měsíců. Samozřejmě se v zápase nemohl neobjevit Arteezy na cliffu, jak můžete vidět z následujícího videa.

Závěrečné utkání dlouhého dne přineslo čínské derby mezi Vici Gaming a PSG.LGD. Velmi těžko se dalo předem odhadnout, který tým vyhraje. V první hře byli úspěšnější PSG.LGD, kteří si se svými krajany poradili za pouhých 23 minut. Druhá mapa byla podstatně vyrovnanější, VG se statečně bránili, ale stejně nakonec podlehli tlaku svých oponentů. Padají tak do Lower Bracketu.

Michal Mašika

Článek napsal Michal Mašika

Redaktor Esportsmagazin.cz, nadšenec do esportu, programování a fotbalu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor