in ,

ESL One New York 2018

Od majoru společnosti FaceIT v Londýně ještě neuplynul ani týden a světový Counter-Strike se přesouvá za moře. ESL One New York letos nabídne klání 8 světových CS týmů, kteří budou bojovat o prize pool v hodnotě 250 000 dolarů!

Mezi účastníky se řádí týmy jako Faze, obhajující loňské vítězství, Team Liquid, který bude chtít potvrdit svoji momentální formu a urvat domácí vítězství pro sebe, Mousesports, Fnatic, Natus Vincere (W2016), G2 Esports, Gambit a nakone NRG.

Turnaj odstartuje 26. září skupinovou fází. Skupinu A tvoří týmy Fnatic, Gambit, Mousesports a Na’Vi. Skupinu B potom Faze, G2, Liquid a NRG.

Bude rozhodně zajímavé sledovat, jak se Fnatic a Mouseposrts budou snažit nalézt ztracenou formu. Přece jenom Fnatic letos poprvé v historii nepostoupili na majoru do play-off a určitě budou chtít získat zpátky sebevědomí, které jim evidentně chybí. Navíc, Flusha byl poslán na lavičku a zastoupí ho ScreaM. Mousesports sice nepředvádějí vyloženě špatné výkony, ale od příchodu Snaxe, je jejich projev nemastný, neslaný. Favoritem skupiny A jsou jednoznačně rusko-ukrajinští Natus Vincere, kteří si budou chtít spravit chuť po prohraném londýnském finále.

 

 

Ve skupině B bude asi každý fanoušek Counter-Striku s napětím sledovat duel mezi Team Liquid a Faze. Oba týmy padly na majoru v Londýně za oběť Astralis a především čtvrfinálová prohra Faze, by mohla se sebevědomím mezinárodního celku zamávat.

Co čekat od NRG a G2 a Gambit, těžko říct. G2 už nějákou dobu stagnují a těžko říct, s čím francouzi příjdou. NRG a Gambit momentálně hledají formu, snad ji v New Yorku najdou a uvidíme od nich dobrý Counter-Strike.

Všechny zápasy budou hrány stylem BO3. V pátek nás čekají decidery a následně semifinále. V grandfinále se potom dva nejlepší celky turnaje utkají v náročné BO5 sérii.

Nová sezóna Counter-Striku je v plném proudu a ESL One New York, nabídne Counter-Strike světové úrovně.

 Petr Utíkal

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor