in

ESL Pro League Season 9 odstartovala asijskou částí

Odstartovala devátá sezóna nejprestižnější ligy v Counter-Striku.

Ligový formát doznal jistých změn. Hraje se ve třech regionech, tedy Amerika, Evropa a Asijsko-Pacifick (APAC). Každý region je rozdělen do čtyř skupin a v nich se týmy poperou o postupové pozice na Finals. V evropské části týmy, které se umístí na prvních místech ve svých skupinách, automaticky postupují na Finals. Týmy z druhých a třetích pozic postupují do skupinové části číslo dvě. V této části se budou hrát dvě skupiny po čtyřech týmech, z nichž první dva postupují do závěrečné části. V Americe je první skupinová část hrána stejným stylem, nicméně z druhé skupinové části už postupují pouze vítězové skupin. V regionu APAC se hrají dvě skupiny pro týmy z Austrálie a Nového Zélandu, jedna skupina pro čínské týmy a jedna skupina pro týmy z jihovýchodní Asie. Vítězové skupin postupují na Finals.

My se dnes podíváme na start regionu APAC, konkrétně na souboj australských týmů ve skupině C.

Jako první proti sobě v BO3 duelu stanuli týmy ORDER a Paradox. Favorit byl v tomto případě jasný a tým ORDER měl jasně zužitkovat své zkušenosti z dřívějších turnajů. Na první mapě Mirage to by souboj velice vyrovnaný, který ale nakonec lépe vyzněl pro favority z ORDER 16:12. Na mapě druhé už bylo s Paradox zle, a ti obdrželi od soupeře nadílku 16:4 na mapě Nuke. ORDER tedy zvítězili v sérii 2:0.

Zdroje: HLTV.org

Druhý duel dne nabídl klání mezi týmy Breakaway a Athletico. Pro lokální fanoušky asi ne příliš známé týmy, nicméně jejich účast v ESL Pro League napovídá tomu, že v Austrálii začínají růst nové hvězdy. Jako v předchozím zápase i zde se šlo na první mapě na Mirage. V ní sice nejprve vedli 10:5 Breakaway, ale Athletico předvedlo skvělý comeback, když ve druhé polovině nedovlili soupeři ani kolo a získali jedenáct kol v řadě. 16:11 pro Athletico. Na druhé mapě Nuke se zpočátku opět lépe vedlo týmu Breakaway. Athletico ale jakoby trénovali hlavně druhé poloviny a opět mapu otočili ve svůj prospěch. Tentokrát zvítězili 16:10. Série tedy vyzněla lépe pro Athletico 2:0.

ESL Pro League Season 9 bude pokračovat každý den od večerních až do ranních hodin.

Zdroje: eslgaming.com

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor