in

Esport na univerzitách dosáhl další mety. Vysoká škola báňská chystá historicky první pohár rektora

Vysoká škola báňská je v současné době nejprogresivnější školou v oblasti rozvoje univerzitního esportu. To potvrzuje i nově oznámeným turnajem, který zaštiťuje přímo rektor univerzity, profesor Václav Snášel.

Historicky první turnaj rektora se zaměří na hru Hearthstone a přihlásit se do něj může každý hráč, který ovládá prostředí HS a vlastní zařízení, na kterém je možné ho hrát. Registrovaní účastníci změří své síly už za necelý měsíc, konkrétně 21. března v prostorách Fakulty elektrotechniky a informatiky.

Uspořádání soutěže je prací Esportové studentské asociace a domácího týmu VŠB-TUO. Obě organizace přitom už mají na českém esportovém poli několik úspěchů, včetně otevření první univerzitní esportové učebny v České republice. „Tento turnaj není jen dalším měřením sil, ale jde o milník ve více než pětiletém snažení o rozvoj esportu na českých vysokých školách.  Pokud budeme mít širokou podporu nejvyšším představitelů univerzit, budeme moci posunout český esport na světovou úroveň,“ říká Jakub Čubík, který stojí za organizací turnaje.

Kromě Poháru rektora VŠB-TUO pro vítěze se mohou úspěšní hráči těšit i na další ceny, jako jsou lístky na Majáles či poukázku na nákup elektroniky. Registrace končí 15.03.

 

Zaregistrovat se můžete ZDE.

Martin Roháček
@Martin_Rohacek

Martin Roháček

Článek napsal Martin Roháček

Už ve čtyřech letech jsem utíkal k sousedům hrát Mária, pak proháněl Vláček a Goldena. Prošel jsem si potmě tunely ve Vietcongu, podlehl kouzlu Warcraft 3 a Dota mě nepřestala bavit ani po 13 letech. A dneska si užívám ten neskutečný nárůst, který esport zažívá.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor