in

Esuba mistrem České republiky v League of Legends

O favoritovi bylo před nedělním grandfinále jasno.

 

Tým eSuba je už nějáký ten pátek na špici česko-slovenské League of Legends scény. A jinak tomu nebylo ani na letošním MČR. Cestou do finále neztratili ani jednu hru a i když se jejich finálový souboj s týmem Lancraft odhadoval jako vyrovnaný, diváci byli svědky přesného opaku.

 

Do první hry Lancraft banovali Alistaira, Ezreala, Xayah, Akali a Camille. Esuba naproti tomu zabanovala Fiddlesticks, LeBlanc, Lissandru, Urgota a Jayce. Na picku to vypadalo zajímavě. Lancraft šli pro Dr. Mundo, Lee Sina, Aatrox, Luciana a Leonu. Esuba proti nim vytáhla do boje se sestavou Viktor, Gragas, Irelis, Sivir a nakonec Rakan.

 

První hra se nesla ve vyrovnanějším duchu, kdy o vítězi rozhodl fight o barona ve 27. minutě. Esubě se podařilo sebrat baron objective a následoval recall. Modrá krev nikam nespěchala, ale šla si za vítězstvím. Lancraft zkusil poslední zoufalý pokus o zvrat první hry, ale neúspěšně. Esuba si šla pro finish a šla do vedení 1:0.

 

 

V draftu druhé hry šli Lancraft pro bany na Xayah, Lucian, Ezreal, LeBlanc a Akali. Esuba naproti tomu pro Fiddlesticks , Yasua, Vayne, Tristanu a Dravena. Na picku to vypadalo následovně. Esuba brala Urgota, Nocturne, Lissandru, Kai’Su a Alistara. Proti nim nastoupili Lancraft v sestavě Viktor, Lee Sin, Irelia, Swain a Rakan. Tady už nebylo co řešit. Esuba si šla pro titul. Lancraft nedokázali najít odpověď na agresvní hru Esuby. Ta dokázala získat několik prvních killů a za 22 minut bylo hotovo.

Esuba tak obhájila titul z minulého roku, i když v jiné, tak neméně silné sestavě.

 

 Petr Utíkal

Zdroje: mcrpc FB (foto)

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor