in

eUnited a EnVy nezvládli úvodní zápasy v CWL Pro League

Dostáváme se do poloviny třetího týdne letošního ročníku CWL Pro League a zároveň do poloviny prvního týdne Divize B.

Divize A už má svoje boje zasebou a je na Divizi B, aby ukázala, kdo že má největší šanci získat titul pro letošní šampiony. Do hry vstupuje spousta favoritů. eUnited, Splyce, EnVy nebo třeba 100 Thieves.

Druhou divizi odstartoval Team Heretics ze Španělska a eUnited. O favoritovi nebylo pochyb a tým kolem Claystera si měl tuto sérii pohlídat 3:0. Na druhou stranu, Heretici předvádí celý úvod sezony skvělé výkony a již několikrát ukázali, že je s nimi potřeba počítat. A Španělé začali lépe. Gridlock Hardpoint získali skvělým výsledkem 250-158. eUnited se povedlo vyrovnat na Frequency SnD 6-4. Gridlock Control byl velký boj o vedoucí bod na 2:1. Nakonec ho zvládli lépe zástupci evropského CoD 3-2. EUnited se konečně ukázali na respawnu a Arsenal Hardpoint zvládli 250-149. Hned v prvním zápase B-divize nám tedy týmy připravily pátou hru. Rozhodující boj o vítězství se uskutečnil na Hacienda SnD a lépe ho zvládli Heretics 6-4. První překvapení tedy bylo na světě.

Druhý zápas dne nabídl klání mezi Enigma 6 a Denial Esports. Denial Esports jsou velkým překvapením a jejich kvalifikace do ligy se dá považovat na úspěch. V týmu sice najdeme pár zkušených jmen jako třeba Wailers, ale velké věci se od nich nečekají. Jejich premiéru v lize odstartoval Hardpoint na mapě Frequency, který zvládli lépe hráči z týmu E6. Ti také nepatří mezi favority, ale jistá kvalita na jejich straně určitě je. E6 šli do vedení 2:0 po vyhraném SnD 6-4 na mapě totožné s mapou první. Aby mapy Frequency nebylo málo, i třetí mapa Control na ní byla odehrána. Tentokrát ale šťastným koncem pro Denial Esports, kteří korigovali skóre na 1:2. Na čtvrté mapě, Seaside Hardpoint byl velký boj. Denial Esports si ale nevynutili pátou mapu a podlehli tak Enigma 6 1:3 po tom, co nezvládli právě respawn čtvrté mapy 236-250.

 

 

Druhý den začínali opět Team Heretics, tentokrát ovšem proti Denial Esports. Ti neměli moc času se zotavit z porážky ze dne předchozího. Pokud jsem muvil o tom, že Heretics nebyli favorité svého prvního duelu, tak v tomto rozhodně favorité byli. A to se také potvrdilo. Ne ale na první mapě. Na Frequency Hardpoint dominovali Denial Esports a dostali do se do vedení 1:0 po zvládnuté mapě 250-115. Od té doby to byli ale pouze Heretici, kdo získával body. Frequency SnD získali 6-3. Na Gridlock Control to byl boj o druhý bod, který ale vyšel lépe pro favority ze Španělska 3-2 a ti tak šli do vedení 2:1. Hardpoint na Haciendě už tak pro nebyl problém a skóre 250-181 znamenalo, že Team Heretics má na kontě už dvě výhry. Pro Denial Esports to naopak byla porážka číslo dvě.

Úvodní zápas ligy následně sehráli hráči týmu EnVy a Excelerate Gaming. Jestli je někdo favoritem celé ligy, jsou to právě EnVy, obhájci loňského titulu z CWL Champs. SiLLy a spol. sice vybojovali prsteny pro šampiony pro organizaci Evil Geniuses, nicméně jejich výkony by nemělo narušit to, že nyní hrají za EnVy. Na druhé straně stáli Excelerate Gaming, tým, od kterého asi nikdo nečeká vůbec nic a může pouze překvapit. A s překvapením začali hned na začátku. První Hardpoint na mapě Seaside zvládli 250-118 právě Excelerate a vedli tak 1:0. EnVy v zápětí vyrovnali na Hacienda SnD, který si pohlídali 6-3. Vyrovnaný stav 1:1 rozsekl Control na Seaside, který v těsném výsledku pro sebe urvali Excelerate 3-2. Na mapě čtvrté EnVy ukázali v čem je jejich síla a respawn mapy budou patřit k těm, na kterých budou dominovat. Arsenal Hardpoint byl jasnou záležitostí loňských šampionů 250-94 a bylo srovnáno na 2:2. Na Gridlock Search and Destroy se zrodilo asi zatím největší překvapení ligy. Exceralte Gaming zvládli pátou hru 6-4 a připsali si tak cenný skalp.

 

 

V zápase číslo tři si chtěli spravit chuť eUnited. Odnést to měli Enigma 6. Arcitys a spol. neponechali ve svém druhém zápase nic náhodě. První mapa šla jasně pro ně a Arsenal Hardpoint získali 250-163. Na Payload SnD opravdu nebylo co řešit. Skóre 6-1 ve prospěch přímých kvalifikantů eUnited znamenalo už vedení 2:0 a s Enigma 6 to opravdu v tomto zápase nevypadalo dobře. E6 odpověď nenašli ani na Seaside Control. I když to bylo o něco dramatičtější, na vítězství nedosáhli a snížení stavu se tak nekonalo. E6 prohráli Control 1-3 a to znamenalo vítězství eUnited 3:0.

Zápas dne byl jednoznačně duel mezi Splyce a 100 Thieves. Tým hvězd 100 Thieves složený ze jmen jako Kenny, Priestahh, Enable, Octane nebo Slasher míří na příčky nejvyšší. Bohužel pro ně, jejich výkony zatím neodpovídají ani horšímu standardu těchto hráčů. Do ligy prošli tak tak, a i když měly jejich výkony stoupající tendenci, stále to nebylo ono. Naopak Splyce se kvalifikovali již na CWL Las Vegas a zatím poměrně překvapivě válcovali konkurenci. Co nám ovšem dosavadní průběh ligy dokázal, bylo to, že přímá kvalifikace z Majoru je sice skvělá, ale rozhodně to nezaručuje, že si výkonnost z Las Vegasského majoru týmy udrží. Splyce odstartovali duel skvěle. Hardpoint na Frequency zvládli 250-208 a šli do vedení 1:0. Arsenal SnD byl poměrně vyrovnanější. 100 Thieves chtěli vyrovnání, ale nedosáhli na něj. Podlehli Splyce 4-6. Skóre 0:2 už tedy znamenalo, že „zloději“ by museli předvézt reverse-sweep a tomu jejich hra na mapách neodpovídala. Gridlock Control zvládli Splyce bez problémů 3-1 a uštědřili tak jednomu z papírově nejsilnějších týmů porážku 3:0. 100 Thieves si do ligy přenesli stejné problémy, které předváděli v kvalifikaci, naproti tomu Splyce svoji hru ještě zlepšili a osobně je považuji za velkou hrozbu pro ostatní celky.

 

 

CWL Pro League pokračuje třetím dnem Divize B již ve středu od 18:00 na https://www.twitch.tv/callofduty

Zdroje:
twitter.com/CODWorldLeague (foto)
callofduty.com (foto)
dotesports.com (foto, výsledky)
twitter.com/eUnitedgg (foto)
twitter.com/ExcelerateGG (foto)

 Petr Utíkal

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor