in

Evil Geniuses: vítězové Call of Duty World League Championship 2018

Po pěti dnech nervy drásajících bojů v Call of Duty stanuli na vrcholu hráči týmu Evil Geniuses a odnesli si titul mistrů světa pro rok 2018. Hráči Aches a Apathy vstoupili znova do stejné řeky a jsou dvojnásobnými mistry světa.

Vítězný tým složený z Patricka „Aches“ Pricea, Bryana „Apathy“ Zhelyazkova, Adama „Assault“ Garcii a Justina „Silly“ Farga si odnesl nejenom finanční odměnu ve výši 600 000 USD, ale také titul světových šampionů. Pro první dva jmenované se navíc jedná již o druhý zářez.

Ve druhé sérii grand finále EG vyřadili tým Kaliber. I přes porážku od EG (ti postoupili do finále z vítězné sekce) v předchozí fázi se Kaliber dostali do velkého finále těsným vítězstvím nad FaZe Clan ve skupině poražených.

 

Jak se rodilo vítězství Evil Geniuses?

Impozantní začátek grand finále si vzali na starost hráči Evil Geniuses, kteří si přivlastnili vítězství na Gibraltar Hardpoint, konkrétně pak zářil hráč Assault, který zaznamenal 31killový výkon. I poté EG držel tempo, ovládal hru a bez problémů navyšoval vedení v sérii výhrou 6-3 na mapě Ardennes Forest při Search and Destroy.

EG hrál do karet i další průběh zápasu, neboť došlo na mapu Flak Tower v Capture the Flag – mapu, na které při předchozím střetnutí vyhráli 3-1. Ukončit mač se však nepodařilo, Kalibr se chytil, byť zatím jen drápkem, a v CTF zvítězil 3-0.

Tým Kaliber se vrátil zpět do zápasu, ačkoli se EG ze všech sil snažili turnaj ukončit. Leč po výhře 6-4 v Sainte Marie du Mont při Search and Destroy byli na koni právě hráči z Kaliber, kteří do této doby neměli co ztratit. Naopak Evil Geniuses se titul, který měli na dosah, pomalu ztrácel před očima. Byli to však zkušení hráči týmu EG, kteří ani za této situace nezačali zmatkovat a vrátili se do vedení vítězstvím na London Docks Hardpoint.

Stejně jako v první sérii EG, odskočili i nyní do vedení 2-0 po vítězství v Search and Destroy. Tentokrát se však historie neopakovala. Na soupeře začala platit Assaultova agresivní hra, což vyneslo vysoký scorestreak a konečné vítězství pro EG ve Flak Tower CTF. Assault si rovněž odnesl ocenění pro nejužitečnějšího hráče turnaje.

Zdroje: Dotesports.com, foto: MLG

 Dominik Wetter

Článek napsal Dominik Wetter

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor